Kanser Hastası Olan İşçisinin Evini Yeniden Yaratarak Moral Veren Koca Yürekli Patron

8bPAYLAŞIM

Kanser, hala daha dünya üzerinde en sık görülen hastalıklardan bir tanesi. Erken teşhis çoğu zaman hayat kurtarsa da maalesef ilerleyen dönemler için yapılabilecek sınırlı şeyler var. Keith Ellick de bu kanser hastalarından bir tanesi. Maalesef terminal dönem denilen son evrede. Sürekli yanında olan ailesinin dışında bir destekçisi daha var Keith'in: Patronu Adam Smith. İşte Keith ve onu mutlu etmeye çalışan güzel yürekli patronu Adam Smith'in hikayesi...

Kaynak

Keith Ellick, 41 yaşında genç bir adam. Yakalandığı kanser hastalığı artık son aşamasında. Öyle ki, doktorlar 2016 Ocak ayından itibaren en fazla 12 ay daha hayatta kalabileceğini söylemişler.

Bu durum Keith'in yakınları kadar patronunu da oldukça derinden etkilemiş. Durumdan haberdar olur olmaz da Keith'in moralini düzeltmek için hemen harekete geçmiş.

Keith'den habersiz bir şekilde televizyonda yayınlanan ev yenileme programları gibi çalışmış patron Adam Smith. Yaklaşık 50 kişilik ekip 1 hafta boyunca Keith'in evini bir güzel elden geçirmiş.

Facebook üzerinden kurduğu grup sayesinde 17.000'in üzerinde mesajlaşma yapan patron Adam Smith, Keith'in evi için ince eleyip sık dokumuş.

Bütün fikirleri değerlendirdikten sonra da bir ekip kurup işe girişmiş. Hatta bazı yardımsever dekorasyon firmaları da ücretsiz materyaller hediye etmiş.

Oldukça zor bir dönem yaşayan Keith, ailesiyle çıktığı tatilden dönüp evinin yeni halini gördüğünde gözlerine inanamamış. Bu yenileme sürecinde sevgilisi Sasha ve 5 yaşındaki oğulları Leyton da desteklerini esirgememişler.

"Kendi geleceğimden değil ailemin geleceğinden endişeliyim" diyen Keith, tedavi süreci içerisinde maddi olanaklarının neredeyse hepsini kullanmış.

Hatta maddi durumu o kadar kötü ki, "Bırakın evimin yenilenmesini, cenaze masraflarım için bile param yok" diyor.

Keith'in banyosundan salonuna, bahçesinden terasına kadar yenilenen evi, şu an onun için en büyük moral kaynağı.

Sevdikleri onun için bir de internet üzerinden destek sayfası oluşturmuşlar. Keith şu an başta ailesi olmak üzere patronu Adam Smith'e verdikleri destek için minnettar.

Ziyaret etmek isterseniz: https://www.gofundme.com/Liftkeith

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
berat-yilmaz5

Bir ülkede kaç tane "Adam Smith" olabilir amk. Ülkemizde "Uluslararası İlişkiler" okuyan üniversiteliler oranı gibi…

berat-yilmaz5

İsminin hakkını da layıkıyla verdiği için kutlamayı da unutmayalım!

ali-altay61

Bazen keşke benimde imkanım olsada bende böyle insanlara doğaya çevreye yardım edebilsem diyorum ama ancak tebrik ederek teşvik etmekten başka birşey gelmiyor elimden.

Gizli Kullanıcı

Umarım bir mucize olur da düzelebilir.İyi insanların hala olduğunu bilmek de güzel.

obsesif

İnsanı zorla mutlu ediyorsunuz amk

knbradley

boyle bi dunya yok arkadas varsada baska boyutta boyle patron olamaz. patron deigin g.t olur serefsiz olur senin derdini s..ne takmaz bana hep boyleleri deng geliyor o yuzden issizim. fucuk thu sistyem.

Görüş Bildir