Görüş Bildir
Haberler
Kamp Armen'de Nöbet Tutanlara Saldırı

Kamp Armen'de Nöbet Tutanlara Saldırı

Onedio Medya
14.08.2015 - 08:53

Kamp Armen nöbetinin 100. gününde, nöbet tutanlar saldırıya uğradı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kamp Armen nöbetini sürdüren Nor Zartonk tarafından yapılan açıklamaya göre, dün gece saat 23.30 sularında, kampa saldırı düzenlendi. Nöbet tutanlardan iki kişi yaralandı.

DHA'nın haberine göre, saldırıya uğrayan Ensari Taşkaya olayı şöyle anlattı: 'Arkadaşları yolcu etmek için otobüs durağına gittikten sonra dönüş yolunda faşistlerin saldırısına uğradık. Sebebi herhalde Kamp Armen'de nöbette olmamız. İki arabayla geldiler 8-9 kişiydiler. 'Kamp Armen nerede?' diye sordular. 'Ne için soruyorsunuz' dediğimizde direkt böyle yumruk ve sopalarla bir saldırıyla karşılaştık.'

'BU SALDIRININ 100. GÜNDE OLMASI BİR TESADÜF DEĞİL'

Kamp Armen gönüllüsü Sarin Korkmaz da, 'Bugün Kamp Armen direnişinin 100. günü. 100 gündür Ermeni yetimlerin anısına sahip çıkmak için burada nöbetteyiz, direnişteyiz. Bundan sonra da burada olmaya devam edeceğiz. Bu saldırının 100. günde olması bir tesadüf değil. Bundan yaklaşık 80 gün önce kampın iade edileceği söylendi. Biz bunun seçim propagandası olduğunu söylemiştik. gelinen bu noktada bu iddiamızın doğru olduğu bir kez daha kanıtlandı' diye konuştu.

Nor Zartonk açıklamasında şu bilgilere yer verildi, “Günlerdir devam eden tacizlerin ardından, 13.08.2015 Perşembe, Kamp Armen Direnişi’nin 100. gününde gece saat 23:30 sularında Kamp Armen’e yönelik faşist bir saldırı gerçekleşmiştir.

“İki araç ile Kamp Armen’in kapısına gelen şahıslar, Kamp Armen’de nöbet tutmakta olan yoldaşlarımıza sopalarla saldırmıştır. Saldırı bertaraf edilmiş, bu esnada iki arkadaşımız darp edilmiştir.

“Soykırımcı zihniyetin bir tezahürü olan bu saldırıların direncimizi kıramayacağını ve Kamp Armen Direnişini aynı kararlılıkla sürdüreceğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Tüm dostlarımızı Kamp Armen Direnişi’ne destek veremeye bir kez daha davet ediyoruz.”

DHA ve Agos

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0