Kalplerinde ve Akıllarında Olanı Vücutlarında da Taşımaya Karar Veren 16 Ünlünün Yaptırdığı Dövmeler

-
Abone ol

David Beckham'ın dövmeleri tam bir minnoş baba dövmesi değil mi? 😍😍

1. Maisie Williams ve Sophie Turner

Game of Thrones'un yıldızları Maisie Williams ve Sophie Turner "07.08.2009" şeklinde yaptırdıkları aynı dövmeyle arkadaşlıklarını taçlandırdılar. Bu tarih, Maisie ve Sophie'nin rollerini aldıkları ve ekran kardeşliğini başlattıkları tarihti. O zamandan beri ayrılmaz ikili olarak takılıyorlar. Hepimizin ihtiyacı olan büyük arkadaşlık!

2. Emilia Clarke

Bir diğer Game of Thrones ünlüsü Emilia Clarke da karakteri Daenerys Targaryen'e 3 uçan ejderha dövmesiyle gerçeklik katmıştı. Dizide 'Ejderhaların Annesi' olarak bilinen Daenerys karakterini sonsuza kadar anmak istedi. Sonuçta bu rol onu dünya çapında tanınan biri haline getirmişti.

3. Angelina Jolie

Her ne kadar popüler hale gelse de, yaşanılan aşkı ölümsüzleştiren dövmeler ünlülerin favori dövmeleri arasında en üst sıralarda diyebiliriz. Fakat yaptırıldıktan sonra yolunda gitmeyen ilişkiler olduğunda sonsuza kadar vücutta kalmıyorlar. Angelina Jolie, 2003 yılında Billy Bob'dan ayrıldıktan sonra omzundaki 'Billy Bob' dövmesini sildirmek zorunda kalmıştı. Sonrasında ise çocuklarının doğum yerlerinin koordinatlarının yazılı olduğu bir dövmeyi aynı yere yaptırdı.

Brad Pitt ile olan evliliklerinin sonlanmasına yaklaşık 3 ay varken de, sırtına Brad Pitt ile olan manevi bağlarını temsil eden Budist sembollerin dövmesini yaptırmıştı.

4. Johnny Depp

Johnny Depp ise talihsiz bir aşk hikayesi yaşayan ve aşkını temsil eden dövmeyi sildirmek zorunda kalan ünlülerden biri. 1990'lı yıllarda oyuncu Winona Ryder ile ayrılığından sonra  "Winona Forever" dövmesini "Wino Forever" olarak değiştirdi. 2015 yılında Amber Heard ile olan aşkını da başka bir dövmeyle taçlandırmıştı. Heard'ün takma ismi olan 'SLIM'i eklemlerine dövme olarak yaptırmıştı. Fakat bu masal da uzun sürmedi ve dövme 'SCUM' olarak değiştirildi.

5. Heidi Klum

Heidi Klum, Johnny Depp'in yaşadıklarını en iyi anlayacak kişilerden biri. Kolunda eşini ve çocuklarını temsil eden 4 yıldız ve soyut bir figür bulunuyordu. Boşanmalarından sonra Seal, Heidi'nin hayatından tamamen çıktı. Dövme de aynı şekilde!

6. Miley Cyrus

Miley Cyrus da üzücü aşk hikayesi yaşayanlardan biri. Miley ve sevgilisi Liam Hemsworth 2 yıl önce barıştıklarında, Avustralyalı sevgilisi için bir dövme yaptırmıştı. Ne kadar üzücü ki, ikili yakın zamanda yine ayrıldıklarını duyurdu.

7. Ed Sheeran

Ed Sheeran da yemek dövmelerinin hayranı olduğunu kanıtladı. İngiliz sanatçı koluna Heinz ketçap dövmesi yaptırdı. Sheeran turnelere çıktığında bile restoranlarda bulamama ihtimaline karşın yanında bir sürü ketçap götürüyor!

8. Cara Delevingne

Yemek konusunda akıl almaz bir takıntısı olanlardan biri de Cara Delevingne. Sağ ayağında 'bacon' yani 'domuz pastırması' kelimesi yazıyor. Sol ayağında ise "made in England" yazısı yer alıyor. Eski model ve oyuncu, sektörde modellere olan yaklaşımın bu yazıyla simgelendiğini söyledi. Delevingne, izleyenlerin tavırlarından ötürü kendisini vitrin mankeni gibi hissettiğini itiraf etti. Bu nedenle de kendisini oyuncak bebeklerde yapıldığı gibi etiketlemeye karar verdi ve bu dövmeyi yaptırdı.

View this post on Instagram

It happened... @bangbangnyc BACON...

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

View this post on Instagram

Made in England! Finally... @bangbangnyc

A post shared by Cara Delevingne (@caradelevingne) on

9. Kendall Jenner

View this post on Instagram

meow @kendalljenner #jonboytattoo

A post shared by c/s ∴jon✞boy∴ p/v (@jonboytattoo) on

Elbette bütün ünlüler, dövmelerine bilinçli bir şekilde yaklaşmıyorlar. Geçen yıl Kendall Jenner bir anda dudağının içindeki "meow" dövmesini gösterdi. Kendall, arkadaşlarıyla beraber bir gece dışarıdayken bir anlık hevesle dövme yaptırmak istediğini ve o an aklına gelen ilk şeyin de bu olduğunu söyledi.

10. Kylie Jenner

View this post on Instagram

la vida es bella

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

Kız kardeşi Kylie Jenner ise dövme kararı konusunda çok daha dikkatli. Kalçasındaki ilk dövmesi "sanity" yani "akıl sağlığı" her gün kendisine bir hatırlatma değeri taşıyor. Oldukça duygusal bir gönderide, kameralar önünde büyümenin ne kadar zor olduğunu anlatmıştı. Bu dövmede kendisini korumanın bir çeşit yolu gibiydi. Sürekli olarak anksiyete problemi yaşayan Jenner, sakin kalmak ve bilincini korumak için gerçekten çok çaba harcamıştı.

View this post on Instagram

All red. @bangbangnyc

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

11. Selena Gomez

Selena Gomez, vücudunda önemli kişisel mesajlar taşımayı tercih edenlerde. Kaburgalarında bulunan ilk dövmesi Arapça yazılmıştı ve "Önce kendini sev." diyordu. Bir diğeri ise kalçasına İngilizce yazdırdığı "Beni güçlendiren Tanrı." mesajıydı. İncil'de en sevdiği kısımdan alıntı olan bu kalıbın dövmesini yaptırmayı tercih etmişti.

12. Demi Lovato

View this post on Instagram

Hi 🌹

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato) on

Demi Lovato da kendisine önemli şeyleri hatırlatıcı dövmeleri seviyor. Mesela uyuşturucu bağımlılığından sonra temiz kaldığı 6 ayı kutlamak amacıyla işaret parmağında gül dövmesi yaptırdı. Yüzük parmağında yazan "ben" kelimesi ise her zaman öncelikle kendisini sevmesi gerektiğini hatırlatıyor. Fakat serçe parmağında bulunan gülümseme gibi bazı dövmeleri de sadece eğlence için yapıldı.

13. Ariana Grande

Ariana Grande bu yılın başlarında yeni single parçası "7 Rings" ile benzer bir dövmeyi avucuna yaptırdı. Japonca yazdırmak istedi ama yapılan yanlışlık sonucu "küçük kömür ızgara" anlamına geldi. Sonrasında düzelttirmek istedi ama yine başarısız oldu. En son versiyonunda ise "Japon Barbekü Parmağı" anlamına geliyordu. :)

14. David Beckham

David Beckham "en tatlı baba" ödülünü kazanıyor resmen. Sayısız dövmesi arasında iki tanesi oldukça değerli. Çünkü bu iki dövmeyi çocukları tasarladı. Avucundaki küçük kız çizimi, kızı Harper tarafından yapıldı. El yazısıyla yazılan "We love you daddy" yani "Seni seviyoruz babacığım" dövmesi de Brooklyn, Romeo ve Cruz'un emeğiyle hazırlandı.

15. Victoria Beckham

David'in ünlü eşi Victoria Beckham'ın da eskiden dövmeleri vardı. En ünlü dövmesi ise İbranice yazılan "Ben sevdiklerimin, sevdiklerim benimdir." dövmesiydi. 2006 yılında yaptırmıştı ve birkaç yıl önce dövme neredeyse görünmez olmuştu. Moda tasarımcısı dövmesinin kayboluşunu asla açıklamasa da, son yıllarda değiştirdiği tarzından ötürü kendisinin sildirdiği düşünülüyor. Tıpkı bileğindeki 4 dövmenin sonsuza kadar kaybolması gibi...

16. Karrueche Tran

Amerikalı model ve oyuncu Karrueche Tran ayak bileğinden başlayıp kalçasına kadar çıkan fermuar dövmesiyle dikkat çekiyordu. Bu dövmenin herhangi bir anlamı olmasa da oldukça yaratıcı ve havalı göründüğü bir gerçek!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Güzel.

hizlikullanici

#13 ahahahaha

susunana

amy yok listede, olmamış

Görüş Bildir