Kafasının Üstünde Yaklaşık 10 Santimetrelik Korkunç Bir Tümör Bulunan Yaşlı Adam

58PAYLAŞIM

Resmen kafasında büyüyen bir 'şeytan boynuzu' var!

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/news/mans-horro...

Hindistanlı bir adamın kafasının üst kısmında çıkan 'şeytan boynuzu' sonunda operasyonla alındı.

Shyam Lal Yadav yaklaşık 5 yıl önce kafasını çarpmıştı. Kısa bir süre sonra ise kafasında gizemli bir şekilde büyüyen bir parça fark etti. 74 yaşındaki çiftçinin kafasında çıkan bu parçayla yıllarca berberi ilgilendi. Fakat ne kadar kazınırsa kazınsın, ısrarla büyümeye devam etti. En sonunda 10 santimetreye kadar ulaştı.

O kadar fazla büyümüştü ki, Shyam'ın hastane cerrahlarından yardım aramaktan başka çaresi kalmamıştı.

Bhagyoday Tirth Hastanesi'ndeki beyin cerrahları adamın kafasında büyüyüp duran parçayı aldılar. Shyam şu an iyileşiyor. 

Cerrah Vishal Gajbhiye "Yaklaşık beş yıl önce hasta kafasını çarpmış ve kafasının üstünde bir şişlik oluşmaya başlamış. İlk başlarda görmezden gelmiş çünkü herhangi bir rahatsızlık yaratmamış. Ayrıca gittiği berber de her tıraşta o şişliği kesmiş. Fakat şişlik yıllar içerisinde sertleşmeye ve daha da büyümeye başladığı için en sonunda bize başvurdu." dedi.

Tedavinin gerekliliğinden emin olmak için öncelikle bilgisayarlı tomografi çekildi.

Cerrahlar jilet ile parçayı kestiler ve yaraya deri nakledildi. Fakat bu parçanın yeniden büyümesini engellemek için esas sebebini öğrenip ona göre tedavi uygulamak gerekiyordu. 

Dr. Gaijbhiye "Tıbbi terimlerde bu çeşit nadir görülen bir büyüme 'sebaceous horn' yani şeytan boynuzu olarak adlandırılıyor. Yapısında tırnaklarda bulunan keratin de bulunduğu için steril bir tıraş bıçağı ile kesildi. Fakat yine de tedavi devam edecek. Normalde bu tümörler iyi huylu tümörler olarak bilinseler de, zamanlar kötü huyluya çevrilebileceği düşünülmemelidir. Tedavi konusunda birçok seçenek var. Ameliyat, radyoterapi ve kemoterapi de bunlardan bazıları." şeklinde tümörle ilgili açıklamada bulundu.

Bu büyümeler genellikle 60-70 yaşlar arasında görülür.

Sebebi tam olarak bilinmese de, bilim insanları daha öncesinde bu tümörle radyasyon ve UV ışınları arasında bir bağlantı bulmuşlardı. Fakat oldukça nadir görülen bu tümöre dair araştırmalar hala devam etmekte.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ebunadkassar

Adam belki dallanıp budaklanııp meyve verir diye,senelerce beklemiş.

evangeline

yani illa büyümesini beklemekte ilginç gerçekten ama sıra mı gelmedi acaba muayene olmalk için de bu kadar da olmaz sanırım ya

bir-subat-gunu

yine mi Hindistan demeden alıkoyamadım kendimi?

tut-ski-yan-cek

Havalar da soğudu...

rivaille

Tıklamadan hindistan dedim, insanlar biliyor artık

Görüş Bildir