Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadınlara Randevularında Uyması Tavsiye Edilen 1940'ların Fazlasıyla Cinsiyetçi 10 Altın Kuralı

 > 
14PAYLAŞIM

Cinsiyetçilik insanlığın varolduğu tarihlere dayansa da boyutları çağlar boyunca birbirinden oldukça farklıdır. Cinsiyetçiliğin bu değişen boyutlarını daha iyi kavrayabilmek için o yılların kadın-erkek ilişkilerine göz atmak yeterli olacaktır. Örneğin; kadınlara bir erkekle çıktıklarında onu memnun etmek için nasıl davranmaları gerektiğini gösteren o yıllara ait bu gazete ve dergi kupürleri sayesinde; 1940'lı yıllarda yaşanan cinsiyetçiliğin seviyesini çok iyi anlayabiliyoruz.

Randevularda uyulması gereken bu 10 altın kural sayesinde, 1940'ların ,''ideal kadın'' yorumuna şöyle bir göz atalım....

Kaynak: http://www.break.com/article/sexist-date...

10. Onu asla bekletmeyin.

Onu büyülemek üzere giyinip kuşanın ve süslenin. Kendinize önem verin ve aklını başından alın. Ama bunları yaparken sakın onu bekleteyim demeyin; o geldiğinde mutlaka hazır olun. Sizi hazırlanırken görürse bütün cazibeniz yok olup gider.

9. Kıyafetiniz özenli olsun, yoksa onu kaybedersiniz.

Gereken her hazırlığı yapmış olun; o geldiğinde korsenizi çekiştirip durmayın. Eğer onu elinizden kaçırmak istemiyorsanız dikkatli olun; özellikle çoraplarınız kırışık ya da kaçık olmamalı.

8. Bir kadına yakışacak biçimde oturun ve davranın.

Biçimsiz ve hantal bir pozisyonda oturmayın ve sıkılsanız da asla belli etmeyin. Sakız çiğnemeniz yerinde olmaz ama eğer çok istiyorsanız sessizce çiğneyin.

7. O gelmeden makyajınızı yapmış olun.

Erkekler mendillerini alıp ruj lekeleriyle kirleten kadınlardan hoşlanmaz. Makyajınız yalnızken yapmanız gereken oldukça mahrem bir şeydir bu yüzden o geldiğinde makyajınız hazır olsun.

6. Araba aynalarını makyaj tazelemek amacıyla kullanmayın.

Erkekler araba aynalarını trafiği takip etmek amacıyla kullanırlar ve bunun engellenmesinden hiç hoşlanmazlar. Eğer bu kuralı çiğnerseniz, ikiniz de bir kazaya kurban gidebilirsiniz.

5. Buluştuğunuzda onu yalnız bırakıp başkalarıyla muhabbet kurmayın.

Örneğin sizi önceden tanıyan garsonla konuşmanızı uzun tutmayın çünkü bu erkeklerin hiç hoşuna gitmez. Tüm ilginizi ona vermeye çalışın; bunu mutlaka hakediyor.

4. Ona annesi gibi davranmayın.

Erkekler onları küçük düşürecek koruyucu hareketlerden ve aşırı ilgiden hoşlanmazlar. Çok üzerine düşmeyin ve yanaklarını sıkıp annesiymiş gibi davranmayın. Kısaca onu rahat bırakın.

3. Onun ilgisini çeken konularda sohbet edin.

Ona yeni kıyafetlerinizden ya da yaptıracağınız saç modelinden bahsetmek yerine erkeklerin konuşmaktan hoşlanacakları şeylerden konu açın.

2. Dans ederken asla konuşmayın.

Dans ederken konuşmak mı? Bir kere daha düşünün! Erkekler ölçüsüz ve lakayt kadınlardan hiç hoşlanmaz. Sizinle dans etmek istiyorsa yalnızca dans edin, konuşmayın.

1. Hatalıysanız; sakın kendinizi affettirmek için ağlamayın.

Aşırı duygusal ve hassas olmayın. Kendinizi affettirmek için ağlamaya kalkışmayın çünkü erkekler sulu gözlü kadınlardan hiç haz etmez.

Bu inanılmaz kuralların yanı sıra kullanılan fotoğraflarda erkeğin oldukça mükemmel görünürken; kadının zavallı biçimde yansıtılması fazlasıyla cinsiyetçi ve sinir bozucu.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yami

Yalnız İşin Canlı Tarafı Bu Tavsiyeler De Kadınlar Tarafından Veriliyordu Galiba... Bazıları Aşırı, Bazıları Mantıklı...

Gizli Kullanıcı

Olur burda mı alır paket mi yapalım ?

huzunkovankusu

bu adamlarla ne konuşcaz anlamadım ki zaten tamam saç baş konuşmayalımda onun ilgisini çeken muhabbetlerde belli yani futbol mu konuşalım siyaset mi.

lotkkk

erkekler egoist manyaklar olduğu için, kendilerinden bahsetmeye bayılırlar. ailesinden işinden arkadaşlarından konuşabilirsin. özellikle iş konusu açılınca ağzını açmana bile gerek kalmaz. o sürekli anlatır.

bootstrap

Hayatınızdaki erkeklerin konuşabileceği tek şey futbol ve siyasetse bence onlara yeni bir şeyler kazandırabilmek için konuşun.

huzunkovankusu

o değilde arkadaş ironi mi yapmış ne :) şuan çevremdeki erkekler 3 tane olmak üzere kardeşlerim onlarlada kavgadan öteye geçemiyoz zaten :D

abdullah-gul

Siyaset konuşmanın neresinden sıkılıyorsunuz anlamadım ki ? Bence siyaset konuşmak: gündemi ne kadar takip ettiğinizi gösterir, olaylara yaptığınız yorumlar hayata bakış açınızı yansıtır. Genel kültür bilgileriniz siyaset konuşmak için uygunsa işin felsefi kısmına bile girebilirsiniz. Tarihten örneklerle kıyaslayabilirsiniz günlük sorunları. Karşınızdakini tanımak için iyi bir yöntemdir bence siyaset konuşmak.

Görüş Bildir