Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın İlişki İster, Kadın Evlenmek İster, Kadın Çocuk İster… Kadın Hayatını Yaşamak İster

 > 
21bPAYLAŞIM

İyi ki erkekler var… Yoksa biz ne istediğimizi nasıl bilecektik? Mesela sen Ceren, deli gibi bir ilişki istediğinin farkında mıydın? Ya sen Özge, evlenmek için yanıp tutuştuğunu biliyor muydun? Ya sen Serap, bir an önce anne olmak, o ulvi duyguyu yaşamak için çıldırdığını nasıl bilecektin? Kariyer mi yoksa annelik mi dendiğinde “tabii ki annelik” diye cevap vereceğini nereden bilecektin Gözde arkadaşım?

Dedim ya, iyi ki erkekler var da bize neyi isteyip neyi istemediğimizi hatırlatıyorlar. Kadınsı duygularımıza, hislerimize, içgüdülerimize tercüman oluyorlar. Nereye gideceğimizi, ne giyeceğimizi, ne zaman gidip kaçta döneceğimizi söylüyorlar bize. Tacize, tecavüze uğramamak için nasıl davranmamız gerektiğini tane tane anlatıyorlar her gün. Yoksa biz yarım akıllılar nereden bilecektik ki?

İyi ki erkekler var, iyi ki bize birer sevgili, birer baba, birer koca, birer yol gösterici oluyorlar. Şu hayatın karanlık koridorlarında kaybolmuş, zayıf, aciz, biçare kadın ruhlarımıza varlıklarıyla ışık oluyorlar. Ben mesela içimde kor alevler gibi yanan annelik arzusunu bir erkek sayesinde fark ettim ki o erkeği de içimde bir lav gibi akan ilişki arzusu sayesinde bulmuştum. 

Oturup kalkmasını bilen, hanım hanımcık, edepli şekilde giyinen, gece saat 21.00’dan sonra sokağa adımını atmayan, namus timsali bir kadınsam bunun sebebi hayatımdaki erkeklerdir, çünkü bir kadına yol gösteren, onu aydınlatan kişi şüphesiz ki bir erkektir. 

İyi ki erkekler var… Yoksa biz mini eteğin erkeğin cinsel uzvuna hitap ettiğini nereden bilecektik?

1. Kadınları anlayan, anladığını söyleyen, kadın ruhuna hitap eden erkeklerden bıktık, çünkü öyle bir erkek yok, bizim buna ihtiyacımız da yok.

2. Kadınların ne istediğini bilen erkeklerden gına geldi, bizim ne istediğimizi bilmenize ihtiyacımız yok, biz bilsek yetiyor.

3. Değişmeyeceğinizi, hemen hemen hepinizin derinlerde bir yerde aynı olduğunuzu adımız gibi biliyoruz, onun için ben farklıyım, ben öyle değilim, ben değişiğim, vs. söylemlerinizden usandık.

4. Kadınları evlenme hastası, ilişki müptelası, annelik sevdalısı olarak görmenizden sıkıldık, her kadın evlenmek, anne olmak için çırpınıyor diye düşünmeniz sizin hastalıklı bünyenizin bir eseri.

5. Ayrıca anneliğe bu kadar anlam yüklemenizden, annenin çocuklarını sadece kokularından bile ayırt edeceğini iddia etmenizden yorulduk.

6. Doğum sonrası depresyonunun bir numaralı sebebi yarattığınız bu ulvi hava, annelik kutsal, annelik yüce, annelik şöyle diye diye her şeyi kadına yıkan inanışınızdan illallah dedik.

7. Dahası kadına bakış açınızın sadece anne ve kız kardeş üzerinden olması kadar da saçma bir şey yok; Anne veya kız kardeş değilsek her şey mübah mıdır?

8. Bir kadının uğradığı taciz, şiddet, tecavüz, cinayet, vs. sonrasındaki “ama”lı cümlelerinizden midemiz bulanıyor, ama’sız bir düşüncenizin olmamasından bıktık.

9. Erkek ve kız çocukların yetiştirilme tarzınıza yeter olsun artık, bu zihniyet gücünü çocukken temiz beyinlere ektiğiniz ayrımcılık tohumlarından geliyor uyanın anneler, kadınlar!

10. Erkek olmak sana hiçbir üstünlük kazandırmadığı gibi, kadına da hiçbir zayıflık vermiyor bu ön kabulünüz yerin dibine batsın!

11. Ağzından tükürükler saçarak kadına akıl veren, kadın-erkek eşitliğinden dem vuran, kadının durması gerektiği yeri, ne zaman güleceğini, nasıl giyineceğini, vs. söyleyen erkek yöneticiden, müdürden, yetkiliden, politikacıdan, bakandan, vs. sı-kıl-dık!

12. Kadının tek istediği hayatını yaşamak, özgürce yaşamak, kimseden izin, onay, cevaz almadan, sadece kendi istediği gibi özgürce yaşamak.

13. Bizler sevgili, koca, çocuk, vs. isteyip, istemediğimize kendimizin karar vereceği bir dünya hayalindeyiz, erkeklerin göz hapsinde olmadan, onların tacizine uğramadan, şiddet görmeden yaşayacağımız bir dünya hayalindeyiz.

14. Bugün Özgecan Aslan’ın katledilişinin birinci yıldönümü, bizler istediğimiz saatte, istediğimiz yerde, istediğimiz insanlarla bir arada bulunabileceğimiz ve güven içerisinde evimize dönebileceğimiz bir dünyanın hayalini kuruyoruz.

15. Erkeklerin “ama”lı cümlelerinden, akıl vermelerinden, “bizim iyiliğimiz için(!)” uyarılarda bulunmalarından bıktık.

16. Kadınlara akıl vereceğinize, kadın bacağı gördüğünde kabaran o sefil, rezil, ilkel dürtülerinize akıl verin, kendinizi eğitin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
swordsonn

Amk hepimizi katledin o zaman. Şu Merve Ç.'nin aptal yayınlarından bıktım artık. Diyor ki kadına ayrımcılık, genelleme yapmayın; kendisi erkekleri genelleyip aşağılıyor. Kimse haklarınızı savunmayın demiyor ama mümkünse yapılmasını istemediği şeyleri başkasına yapan böyle beyin yoksunu insanlar yapmasın bunu. Not: Erkekler şöyle aşağılıktır, hepsi aynı demişsin Merve Ç. ama senin de erkek şortlarıyla ilgili yaptığın yayını unutmadık. Gidip şortlu manken erkekleri araştırmayı biliyosun. Bir de gelmiş dürtülerden bahsediyor. Ben kendiminkileri kontrol edebiliyorum ama senin ağzının sulandığı-başka yerlerde olabilir- klavye başından bile hissediliyordu.

beyzafelan

Yine bir kaç gerizekalı çıkıp demiş ki, Genelleme yapma, sizin bize ihtiyacınız var, biri şu merveyi siksin, bla bla bla... Kadın açık açık neden bütün erkeklerin aynı olduğunu söylemiş zaten. Farkında olmadan küfür ederken bile yine işin içine kadını katıyorsunuz. Ne kadar tecavüze tacize karşı olsanızda yinede cinsiyetçilik yapıyorsunuz. Sevgililerinize kıskançlık duygusu adı altında köleniz gibi davranıyorsunuz, yok onu giyme, şunu yapma, o çocukla konuşma falan filan. Biride çıkıp diyor ki kadın anne olmalı, kadının görevi çocuk bakmak, temizlik yapmak. Hacılar hocalar vaaz veriyor kadının görevi erkeğine hizmet etmek diye. Kadın kadındır, kadın bir insandır, kadın akıllıdır, kadın güçlüdür, kadında bir kuldur. Kadın erkeklerin kölesi değildir, bunu aklınıza sokamayacaksanız siz de insan değilsinizdir.

mvo

Benim tek merak ettiğim şey burada hem adaletin savunulması hem de cinsiyetçi davranılması. Kesinlikle haklı olunan yerler var ama bu kadar aşağılanmamalıydı.

Gizli Kullanıcı

Kadın cinayetleri olduysa,arttıysa,kadınlar özgürce yaşayamıyorsa bu iğrençliğin ilk adımı #9 dan geçer.Merve'nin çoğu içeriğini hiç beğenmem ama burada haklı.Tek hatası genelleme yapmış olması.

hollandisbae

Kusura bakmayın Merve zaten fake ve sevmiyorum ama burada haklılık payıda var.Genelleme yapması doğru değil tabii ki ama bazı cümlelerine katılmıyor değilim

Görüş Bildir