Kadın Güzelliğinin Bedenden Gelmediğini Savunan Bakış: Sarkık Memeler Hareketi

-
Abone ol

23 yaşındaki Chidera Eggerue, bir zamanlar dik durmayan memelerinden nefret ediyor, estetik yaptırmayı düşünüyordu. Şimdi ise çok farklı bir bakış açısıyla yaklaşıyor; ne beden, ne de duruş... En önemlisi memeleri sevmek.

Sizler için Viralthread'den detayları derledik.

Kaynak: http://www.viralthread.com/how-the-movem...

Chidera Eggerue vücudunu olduğu gibi kabul etmeyi öğrendi ve şimdi başka kadınlara da bu konuda yardımcı olmayı hedefliyor.

23 yaşındaki ödüllü blogger, Slumflower ismiyle tanınıyor. Kendisi İngiliz ve 'Saggy Boobs Matter (Sarkık Memeler Önemlidir)' dediği hareketin öncüsü.

Slumflower, kadınlar için konulan gerçek dışı standartlardan dert yanıyor ve bunun karşısında durmak için sosyal farkındalık oluşturmaya çalışıyor. 
“Genç bir kızken, Marks & Sepncer'a sütyen almaya gidiyordum. Daha sarkık görünümlü memelerin hiç temsil edilmediğini fark ettim. Bu da demek oluyor ki dünyanın kadın vücuduna bakışıyla ilgili bir sıkıntı var."

"Pakette her zaman beyaz bir kadının, dimdik memeleri olurdu, ama ben aynı sütyeni doğru bedende deneyince hiç de o modele benzemiyordu."

Bundan sonra da vücudu ile ilgili sorunlarının başlaması pek uzun sürmedi.

Önce göğüs estetiği yaptırmaya karar veren kadın, 19'una vardığında tüm bu hislerden vazgeçti ve sütyen bile takmamaya başladı.

Şimdi ise amacı konu hakkında sosyal bir farkındalık yaratmak ve #saggyboobsmatter etiketi altında kadınları bir araya getirerek kendileriyle barışmalarını sağlamak.

"Artık 23 yaşındayım ve vücudum ile ilgili rahat hissetmeye başladım ve diğer kadınların da böyle hissetmesini istiyorum. Kendi vücudumdan örnek vererek bir farkındalık yaratmaya çalışıyorum."

Fakat Eggerue için tüm bunlar hiç kolay olmadı çünkü sosyal medya üzerinde onunla hem dalga geçildi hem de ağır eleştirilere maruz kaldı.

Hemcinslerinden bile "bir sütyen tak" diye yorumlar alan genç kadın bunlara şaşırmadığını söylüyor.

"Bence bu daha da üzücü bir durum, çünkü bu harekete tepki veren kadınlar muhtemelen kendi vücutlarından memnun değiller. Gelen yorumların çoğu çok çirkin ve hayal kırıklığına uğratıcı oldu. Ama bunları şahsi almamayı öğrendim." 

"Erkekler kadınları 'vajina' olarak görmeye alıştırılıyorlar. İşte bu yüzden kadın vücudu tatmin etmekle yükümlü."

Tüm bunların yanında Slumflower'ın hareketine katılan birçok kadın var ve hepsi halinden mutlu görünüyor.

Gelen tüm aşağılayıcı eleştirilere rağmen Slumflower hareketi giderek büyüteceğini söylüyor. Kendisinin cesaretini tebrik etmek gerek!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
warmachine

arkadaşlar kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek bu kadar zor bir şey değil bokunu çıkarmayın lütfen

Gizli Kullanıcı

Vücudumla barışığım sex hareketi diye bir grup var galiba dünyada :D Her hafta bu sitede "kilolarımı seviyorum, uzun bacaklı kızın çilesi, popodaki doğum lekesinin acısı, angelina juliye benzemeye çalışan mahmut" ve sayamadığım nice içerik...

yesim-yesim

Kim kardaşyana benzemeye çalışan mahmudu tek geçerim ancelina derdine yansın:d

yesim-yesim

Sosyal mecralara bakıyoz bakıyoz.. görüyoz ki tektip kadınlar.. bomb memeler 333 dudişler sütun bacaklar vs.. vs.. Eee ben öyle değilim estetik olsam mı hımm neyse korktum sanki, o zaman nasıl öne çıkarım.. Garson bana yeni trend getir vücudumla barışığım kendimle karışığım vs.. Herkesin beğenmediği begenilmediği yerleri olur, bunu kabul edip oranı buranı teşhir etmeden oturun bi yahu, haa 23 yaşında göbeğe fısıldayan biciler şimdi idare eder de doğum yap sütlen iki sene emzir diz kapaklarından toplarsın o yeni akımlarını, git bi sütyen tak

onur-ugur9

Takıldığınız konulara bakın allah aşkına eşler birbirleri arasından ne uygunsa zevklerine göre onu ister yaptırır sarkıkmış dolgunmuş bize ne biz dönelim kendi kıçımıza bakalım yalnız kadının sütyen takması gerekir kanımca memeleri sergilemek en az satmak kadar aşağılayıcı durum ...

sevil-kacar2

Aynı dertten muzdarip bir insan olarak böyle bir şeyi paylaşmasını tebrik ediyorum gerçekten. Ancak kadınların estetik ameliyat olmayı isteme sebepleri sadece kabullenmekle ilgili değil diye düşünüyorum. Büyük veya sarkık memeler sırt ağrısı yapıyor, sütyen takıyorsun bu sefer omzuna kamyon tekeri izi gibi oturuyor askısı, canın yanıyor. Sütyen giymeyim diyorsun, sarkan memeler göğüs altına yapışıyor, sürekli pişik kaşıntı. Şahsen ben görüntüden ziyade fiziksel sebeplerden dolayı ameliyat olmayı düşünüyorum. Ama güzellik dayatması yönünden kadına katılıyorum..!

Görüş Bildir