Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kadın Cinayetlerine Karşı Twitter'da "Eline Kalp Çiz" Kampanyası

 > -
Abone ol

Türkiye'de her gün bir kadının daha öldürülme, tecavüz edilme ve şiddete uğrama haberini alıyoruz. Kadın cinayetleri davaları sürürken hala birçok suçlu cezasız bırakılıyor. Geçen Pazar gününden beri kayıp olan Cansu Kaya'nın Muğla'da cinsel şiddet ve cinayete kurban gittiğini öğrenen kadınlar sosyal medyada #BirKişiDahaEksilmeyeceğiz hashtagiyle protestoya başladı. Nar Kadın Dayanışması'nın, "Ellerimizi İsyana Açıyoruz!" açıklamasıyla başlayan kampanyası, ellerine kalp çizip yollayan kadınlarla birlikte sosyal medyada hızla yayılıyor.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
1sosyolog

Bu ülkede 'kadın olmak' kadar zor olan bir şey varsa o da 'adam olmak' azizim.

fatma-kalayci

ülkedeki kadınlar ve erkeklerin pekçoğu idam istiyor bu tür kadın suçlarında ama kimse sesimizi duymuyor..

ahunaz

kimse kimseyi küçümsemiyor ama bu yapılan twittermiş, intagrammış, bilmem neymis bunlar bi sey ifade etmiyor. hatta bir az eğlenceye varıyor. önemli olan o hayvan ruhlu erkeklerin çürümüş beyinlerine girebilmek, aldıkları terbiyeyi degiştire bilmek. o aile dedikleri şey zurna degil affedersiniz. orda olan her şey, ailede konuşulan her söz çocugun gelisiminde etkisi var. öğretmen, bizler ne kadar konusursak konuşalım baba evde anneye hakaret ediyorsa ve anne de buna susuyorsa çocuk gördüğünü doğru bilir. abi çok adaletsizlik varyaaa. insan aile içinde görünce bu adaletsizliği, birine bunu yapma, bu doğru degil de diyemiyor....

narkiderki

yapılan bu hareketi basite indirgeyen arkadaşlar... siz ne yaptınız peki onu da yazında okuyalım. En azından kalp çizerek topluma bir mesaj vermeye çalışmışlar. Sürekli eleştirip yargılayarak biryere varamayacagınızı ne zaman öğreneceksiniz? Neden toplum olarak böyleyiz ya biz? Birisi ya da birilerini eleştirirken çok rahat cümleler kurabililiyor ve yanımıza yandaş bulup yeri gögü inletebiliyoruz ama överken , alkışlarken tek tük çıkıyor sesler. #birkişidahaeksilmeyeceğiz tagı ile tweet atan tüm arkadaşlara selam olsun. En azından sonuça götürmese bile birşeyler yapmaya çalışmışlar.

bengisu.

Bunları yapanların farkındalıkları kalp çizmekle oluşmayacak. Ne kadın algılarında ne de kadına saygılarında değişim olacak. Böyle oluşumlara kötü demek haksızlık olur lakin çok da yararlı olduğunu söyleyemem.

Görüş Bildir