Kadın Cinayetlerine Bir Yenisi Eklendi: Adana'da Bir Kadın Dövülerek Öldürüldü

 > 
479PAYLAŞIM

Adana'da eşi ve onun ailesi tarafından darp edilen 21 yaşındaki Şehriban Elmas, hayata tutunamadı ve kaldırıldığı hastanede olaydan bir gün sonra hayatını kaybetti. Polis ekipleri, kaçan İzzet Elmas'ı yakalamak için çalışma başlattı. Kayınvalide Keziban Elmas gözaltına alındı.

Şehriban Elmas,  balıkçılık yapan İzzet Elmas ile 2 yıl önce evlendi. Çiftin 6 ay önce 'İsmail' adında bir oğlu dünyaya geldi. 

DHA'nın haberine göre bir süre sonra Şehriban Elmas, eşi ve eşinin ailesi tarafından şiddet görmeye başladı. 

Genç kadın, bir süre önce kayınvalide ve kayınpederinin kendisini dövdüğü iddiasıyla polis merkezine giderek şikayetçi oldu. 

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken kayınvalide ve kayınpedere gelinlerinin evine 1 ay yaklaşmama cezası verildi.

Ancak uzaklaştırma cezası 1 ay önce sona erdi...

Olay günü, Adana'nın Seyhan ilçesi, Saydam Caddesi yakınlarındaki bir ara sokakta çevredekiler yaralı bir kişiyi fark etti...

Çağrılan sağlık ekipleri tarafından Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ağır yaralı kadının, 21 yaşındaki Şehriban Elmas olduğu belirlendi.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre, 21 yaşındaki kadın eşi tarafından darp edilince, kendini sokağa attı. Bilincini yitiren Elmas, yol kenarında bayıldı.

Korkunç Bilanço: 11 Ayda 236 Kadın Öldürüldü, 368 Çocuk Cinsel İstismara Uğradı - onedio.com
Korkunç Bilanço: 11 Ayda 236 Kadın Öldürüldü, 368 Çocuk Cinsel İstismara Uğradı - onedio.com

Hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Elmas, gece saatlerinde hayatını kaybetti.

Genç kadının, ailesini arayarak, "Bunlar beni öldürecek. Sürekli benimle uğraşıyorlar" diyerek yanına çağırdığı aktarılıyor. 

Eve giden kız kardeşe, İzzet Elmas ve Keziban Elmas'ın herhangi bir sorun olmadığını söylediği, bunun üzerine kız kardeşin evden ayrıldığı basına yansıyan bilgiler arasında.

Adana Adli Tıp Kurumu'nda otopsisi yapılan Şehriban Elmas'ın vücudunda yoğun dayak izleri, boğazında ise tırnak izleri tespit edildi.

Acı haberi aldıktan sonra İzmir'den gelerek kızının cenazesini teslim alan baba Celal Özdemir, Adli Tıp Kurumu önünde gözyaşı döktü. 

Celal Özdemir, "Kızım sevmişti. Kaçarak evlendiler. Ailece kızımı dövmüşler Daha önce de böyle tartışmaları olmuştu. İzzet'in bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesini istiyorum" dedi. 

Şehriban Elmas'ın cenazesi Kabasakal Mezarlığı'nda toprağa verildi. Polis, İzzet Elmas'ı yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir