KADEM: #ErkekYeriniBilsin Akımı İnandığımız Değerleri Zedeleyecek Boyuta Ulaşmıştır, Kınıyoruz

 > 
819PAYLAŞIM

Yönetim kurulunda Sümeyye Erdoğan'ın da bulunduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), cinsiyet eşitsizliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla sosyal medyada başlatılan 'erkek yerini bilsin' kampanyasıyla ilgili "İnandığımız değerleri zedeleyecek boyuta ulaşmıştır. Bu durumu kınıyor ve reddediyoruz" açıklamasını yaptı.

Sosyal medya kullanıcıları günlük hayatta kadınlarla ilgili sıklıkla kullanılan ifadelerdeki kadının yerine erkeği koyarak ironik paylaşımlarda bulunmuştu.

Son birkaç günde #erkekleryerinibilsin etiketiyle binlerce paylaşım yapılmıştı.

Şimdi Her Şey Tepetaklak: Doğduklarından Beri Aynı Söylemlere Maruz Kalan Kadınlar İçin Dünyayı Tersine Döndürüyoruz! - onedio.com
Şimdi Her Şey Tepetaklak: Doğduklarından Beri Aynı Söylemlere Maruz Kalan Kadınlar İçin Dünyayı Tersine Döndürüyoruz! - onedio.com

"Kınıyor ve reddediyoruz"

KADEM'in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Adalet ve hakkaniyet ölçüsünde kadın ve erkeğin toplum içindeki varlığı, karşılıklı saygı ve anlayıştan geçer. Bir empati vurgusu olarak ortaya çıkan #erkekleryerinibilsin akımı inandığımız değerleri zedeleyecek boyuta ulaşmıştır. Bu durumu kınıyor ve reddediyoruz."

KADEM'in açıklamasına gelen tepkiler ise şöyle 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir