Kaç Kişiyi Öldürdün Sorusuna "300'den Fazla Değildir" Diye Cevap Veren Katil: Iceman

 > -
Abone ol

Richard Leonard "The Iceman" Kuklinski... Öldürdüğü insanları, ölüm zamanı belli olmasın diye dondurduğu için "İceman" lakabını alan, Amerikalı mafya tetikçisi, seri katil, cani ve daha bir sürü şey.

1. Kuklinski ilk cinayetini 13 yaşında işliyor.

2. Kuklinski, filmlerde sıkça gördüğümüz tipik "seri katil" olmalık bir ortamda yetişiyor.

3. Aile içi şiddet, Kuklinski ailesinde katıksız bir şekilde yaşanıyor, iki erkek kardeşinden birisi babasından yediği dayaklar sonucu ölüyor.

4. Diğeriyse 12 yaşında bir kıza tecavüz edip öldürüyor, Richard'ın kendisi ise tüm hayatı boyunca babasını öldürmeyi hayal ediyor.

5. Kendisi de boş durmuyor, daha çocukken komşuların kedi köpeklerine zevk için işkence edip öldürmeyi huy ediniyor.

6. 1950'lerde "Patlayıcı Havuz Köpekbalığı" lakabıyla nam salıyor, kendisini rahatsız edenleri eni konu dövdüğü için...

7. Daha sonra suç ailelerinin dikkatini çekiyor ve işi profesyonelliğe döküyor, ilk olarak "DeCavalcante" suç ailesi ve New York'ta faaliyet gösteren başka 5 mafya örgütü için kiralık katil olarak çalışmaya başlıyor.

8. Ardından borçlu olduğu "Roy DeMeo" vasıtasıyla Gambino ailesiyle tanışıyor ve katillik kariyerinde hızla tırmanmaya başlıyor.

9. DeMeo'nun onu Gambino ailesine önerme hikayesi de ilginç, Kuklinski'ye göre DeMeo bir gün arabada otururlarken ona yolda köpeğini gezdirmekte olan sıradan bir insanı öldürmesini söylüyor. Hiç düşünmeden arabadan inip adamı ensesinden vuran Kuklinski Gambino'lara önerilmeyi hak ediyor.

10. Kuklinski insanları öldürürken çeşitli yöntemlerden faydalanıyor: Tabanca, bıçak, patlayıcı, boğma, zehirleme, hatta bazen sırf egzersiz olsun diye çıplak elle döverek öldürme gibi.

11. Ancak favorisi her zaman Siyanür oluyor.

Çünkü siyanürü birçok yolla, enjekte ederek, deri yoluyla, yemeğine katarak uygulamak mümkün, hızlı öldürüyor ve otopside tespit edilmesi zor oluyor.

12. Kuklinski'nin ailesi, yakalanan kadar Kuklinski'nin kiralık katil hayatının farkında değiller, çünkü Kuklinski iyi bir eş ve sevecen bir baba!

13. Kuklinski, yakın arkadaşlarından birisi olan Phil Solimene'nin FBI ile işbirliği yapması sonucu yakalanıyor.

FBI, gizli operasyonda Kuklinski ile Dominic Michael Provenzano'yu öldürmesi için anlaşıyor. Ancak cinayetten önce kullanacağı siyanürü bir sokak köpeği üzerinde deneyen Kuklinski, köpeğin ölmediğini görünce, bunun siyanür olmadığını anlıyor ve şüphelenerek doğruca evine gidiyor. Ancak yine de 5 cinayetten suçlanarak tutuklanıyor.

14. Tutuklanmasının ardından polise yardımcı olan Kuklinski, 250 civarında cinayetten sorumlu olduğunu söyleyip bunların aydınlatılmasına yardım ediyor.

Kaç kişi öldürdünüz sorusuna, "300'den fazla değildir" diyecek kadar soğukkanlı bir katil!

15. Hapiste kaldığı sürece birçok gazeteci, yapımcı, psikiyatr, suç bilimcisi, vs. ile görüşüp kariyerini, aile hayatını, vs. anlatıyor.

HBO tarafından iki belgeseli yapılan Kuklinski'nin hayatı 2012 yapımı "The Iceman" filmine de konu oluyor. Bu filmde Kuklinski'yi Michael Shannon canlandırırken, eşini Winona Ryder, DeMeo'yu ise Ray Lioatta canlandırmıştır.

16. New York polis detektifi Peter Calabro'yu öldürmesini şöyle anlatmıştır.

Yolu kapatacak şekilde arabasını park etmişti, kenara çekip içeriden çıkmasını bekledim. Çıkıp arabasına doğru giderken, aracımdan indim ve silahla onu vurdum, polis olduğunu bilmiyordum. Ama bilsem de fark etmezdi, her halükarda onu öldürecektim! Bu cinayet bu kadar basitmiş gibi görünse de Gambino ailesinin gizli lideri "Boğa Sammy Gravano" azmettirici olarak tutuklanmıştı.

17. Richard Kuklinski 5 Mart 2006 tarihinde, 70 yaşındayken St. Francis Sağlık Merkezinde öldü.

18. Geride daha aydınlatılamamış yüzlerce dosya bırakarak...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevimsizhayalet

bu da seri katil mi, şimdi bizim ülkemizdeki bağğğzıı siyasiler kadar bile adam öldürmemiş:)

tc-meric-tensi

Iyi bir aile babasi, yetistigi aileden ders alip kendi ailesine iyi bakmis. Demek ki sadece profesyonel, ruh hastasi oldugunu sanmiyorum.

mabada

Tam bir pislikmiş rıza baba

emrakyz

Guzel bir kariyer hikayesi hizli yukselis filan

neodammerung

Adamın yüzlerce suçu var tabi ama temel suç bu adamı yetiştiremeyen babada. Öyle babaya böyle oğul.

Görüş Bildir