İzmir'in Dağlarında Çiçekler Açar! Gönlümüzün Efendisi Vatanım Sensin Geri Dönüyor!

-

Nihayet televizyon ekranlarımızın vizyondaki en başarılı dizisi geri dönüyor! 

Vatanım Sensin ikinci sezonunun fragmanını yayınladı! Aylardır beklemekten bitap düşüren hasret bitti...

Vatanım Sensin'in sezon finali bizi aynı bu halde bırakmıştı!

Tam sevindirirken bir anda hayallerimizi yıkıp; bir sürü de cevaplanmamış soru bırakarak bitmişti.

Bölümün sonunda gösterilen montajlı fotoğraflar ise her şeyin yoluna girdiğine dair ipuçları veriyordu!

Mesela Yakup'un bu fotoğrafa monte edilmiş koca kafası; yeni sezonun savaşın kazanılmış, Atamız ile Türkiye'nin belini doğrultmaya başlamış olduğu zamanlardan devam edeceğini ima ediyordu. Ya da biz öyle anlamak istedik!

Hikayemizin kahramanlarını ise bir hastanede yine hemşire olarak görevlerini sürdürürken görüyorduk...

Bu da Hilal, Yıldız ve Azize'nin İç Anadolu'ya göç edip mücadeleye kaldıkları yerden devam ettiklerini işaret etti bize.

Hatta hastalardan birinin Cevdet Paşa olduğu dahi düşünülüyordu!

Lakin yayınlanan bu yeni sezon fragmanı yine hepimizi şok etti!

Kısacık fragmanda bile tüyler diken diken!

Hilal yine hapiste?!

Hilal'i İç Anadolu'da ve bir hastanede çalışırken göreceğimizi sanıyorduk. Bu kızın başına yine ne geldi ki hapse düştü?

Üstelik görüntüsü de çok ama çok uzun süredir burada durduğunu belli ediyor!

Neler oldu? Leon'un haberi var mı? Cevdet öldü mü? Azize ne halde?

Görüntülerde koğuşlarda kadınların da olduğu bariz... Yoksa o Hasibe Ana mı?!

Lütfen olmasın!

Yunanca hakaretler ve işkence...

Bu sezon beklediğimizin aksine, çok karanlık başlayacak! Çok!

Görüntülerde yüzünü tam seçemedik lakin Ufuk Bayraktar da dizinin ikinci sezonunda görünecek isimlerden biri!

Ufuk Bayraktar'ı Zeki Demirkubuz filmlerinden ve Ezel dizisinde canlandırdığı Ramiz Dayı'nın genç hallerinden hatırlıyorsunuz.

Bu habere sevindik lakin Ufuk Bayraktar'ın geçtiğimiz günlerde Cihangir'de bir kafede sert bir kavga çıkardığı ve polisle başı derde girdiği haberinden dolayı dizinin akıbetinden endişe duyduk!

Dizimizin maalesef ki bir de kaybı var: Kubilay Aka!

Kubilay Aka, Cem Yılmaz'ın yeni filminde rol alacağını açıkladıktan kısa bir süre sonra Vatanım Sensin ekibinden ayrıldığını açıklamıştı. Bizi üzdü ama hayırlısı olsun tabi ki...

Bu durumda bizi asıl merak ettiren mesele: Ali Kemal karakterinin diziye nasıl veda edeceği!

Ölecek mi? Yoksa ölmeyecek de aradan yıllar geçmiş gibi bir etki ile yerine başka biri mi gelecek? Yoksa yeni Ali Kemal, Ufuk Bayraktar mı olacak?!

Bunları bilmek isteriz.

Umuyoruz ki ölmemiştir zira Ali Kemal çok incelikli ve derin bir karakterdi. Ayrıca Veronika, Ali Kemal'i bir kere daha kaybetmeye dayanamz!

Peki ya süper kahramanımız Cevdet Paşa?

Delik deşik olmuş, üstüne bir de bomba patlamıştı... Aklı selim bir şekilde düşününce elbette şimdiye kadar ölmüş olmalı; lakin bu dizide kaç kere ölümlerden döndüğünü unutmayın. Ayrıca bu bir Türk dizisi yahu! Bir şekilde yaşar diye umuyoruz!

Buna bir cevap bulabilmek için de Halit Ergenç'e gözlerimizi çeviriyoruz...

Ergenç normalde sakal tercih eden biri değil. Son zamanlarda ise ortalıkta resmen salıp bıraktığı sakalları ile görünüyor. Yani Cevdet Paşa yaşamış, ama o da bir zindanda kalmış perişan halde olabilir... Yahut dağa çıkmıştır? Bu sakal ile herhangi bi orduda olmadığı kesin!

Bizi şaşırtmayan ve değişmeyen tek şey ise şimdilik Hilal'in tavrı olarak görünüyor. İnatla, kalan son gücüyle bile düşmana inat İzmir Marşı söylüyor!

Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!

Haydi başla artık, Vatanım Sensin! Sabırsızlanıyoruz!

Bayrakları astık, İzmir Marşı ile bekliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
huseyinuslu

irlilja

Hilal mapusta çürüyecek diye korkuyorum hadi hayırlısı

sedereli

Vatanperver bir Türk kızını, Yunan subayına aşık eden fantastik dizi. Bakın Rum gencine demiyorum, Yunan subayı diyorum. Türkçe bile bilmeyen, Türk kültüründen arınmış şekilde ülkelerinde yetiştirilen adamlar bunlar. Sizde ayy Hileon diye sevinin. Atalarınızın kemikleri sızlıyordur mezarında.

xxxibgdrgn

Nasıl sadece fragmanı izleyip ağlayabilirim? Cidden çok etkileyici olmuş

mehmet-genc14

bu diziye Türk dizisi der bide översiniz. siz salakmisiniz. Türkleri ve Atatürkü aşağılamaktan başka bişe yapmiyor. Yunanlar sizden çok övüyor diziyi nedn acaba.

hazal-bekdemir-terzi

ÜZGÜNÜM AMA BUNLAR GERÇEK NE YANİ YAŞANMIŞ ŞEYLERİ SİNEYE ÇEKEREK SADECE KENDİMİZİ Mİ ÖVELİM AYRICA YUNANLILARIN ÖVÜNÜLECEK NE TARAFI VAR BU DİZİDE ANLAMIŞ DEĞİLİM KADINA ÇOCUĞA EZİYET İŞKENCE VS.BUNLAR ÖVÜNÜLECEK ŞEYLERMİ?

sedereli

Yaşanmış şeyler? Nerede yapılan Türk katliamları? Nerede Yaşasın yunanistan diye bağırmadığı için defalarca süngülenerek öldürülen Süleyman Fethi Bey, nerede yakılan köyler, nerede yapılan işkenceler? Sizin beyninizi yıkamayı başarmışlar bile. Yunanlıları barış gücü askeri olarak gösteriyor dizi hala neyi övülüyor ki diye soruyorsun.

hazal-bekdemir-terzi

arkadaşım sen yorumumu tamamen tersinden anlamışsın .ben yorum sahibi kişiye yunanları övmüyor onların insanları nasıl katlettiklerini anlatıyor demek istedim .ayrıca o bahsettiğin şeyleri veriyorlar bu dizide .sadece kendimizimi övelim derken birazda yunanları övelim demek istemedim :) bir daha oku yorumumu tane tane cümlenin sonunda zaten yazmışım şiddet işkence övünülecek şeylermi diye arkadaş yunanlıları övüyor bu dizi dediği içinyazdım ona karşılık ,yani yunanlıların yaptıkları bunlar demek istediğim övülücek bir yanları yok dmeek istedim anladııınnn sanırım :)

Görüş Bildir