Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İyilik Meleği Angelina Jolie'den Kamboçyalı 12 Kardeşe Eğitim Desteği

62PAYLAŞIM

Hayırseverliğiyle bilinen güzel yıldız Angelina Jolie'nin çocukları, annelerinin izinden gidiyor! 

Jolie'nin kızları Zahara ve Shiloh, annelerinin yönettiği "First They Killed My Father" filminin çekimleri için Kamboçya'ya gelmiş ve burada dilencilik yapan 16 yaşındaki Leida ve kardeşleri ile tanışmıştı.

Daily Mail'in haberine göre, devletin ve hayırseverlerin desteğiyle ancak beslenme masraflarını karşılayabilen aileye yardım eli uzatan Jolie, kızlarının isteğiyle çocukların eğitim masraflarını üstlendi. İşte 4 aydır okula gitmekte olan Shoun kardeşlerin ilginç hikayeleri ve en son fotoğrafları:

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/art...

1. En büyükleri 19 yaşında, en küçükleri ise 16 aylık olan 12 kardeş, anne ve babalarıyla birlikte bir barakada yaşıyor.

İlk defa fakirliğin ne demek olduğunu bu kadar yakından gören kızlarının Kamboçyalı aileye gösterdiği merhamet Jolie'yi çok etkiledi. Jolie ve Pitt çiftinin, 3'ü biyolojik, 3'ü evlatlık olmak üzere 6 çocuğu bulunuyor.

2. Jolie, 2015 yılında kızları Zahara (11) ve Shiloh (9) ile birlikte.

3. Önceden okula gidemeyen Shoun kardeşler, Jolie'nin desteğiyle 4 ay önce okula başladı.

4. Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin biyolojik kızları Shiloh, yeni kardeşleriyle geçtiğimiz Kasım ayında tanışmış ve onlara şeker vermişti.

5. Jolie'nin henüz bir bebekken Etiyopya'daki bir yetimhaneden evlat edindiği Zahara da yerli çocuklara giysi ve bisiklet hediye etmişti.

6. Shoun kardeşler, bölgedeki en iyi okullardan biri olan "New York International School Cambodia"ya gidiyor ve İngilizce öğreniyorlar.

7. Ailenin okul çağında olan çocukları Leida, Dyna, Ploy, Lan, Do ve Darn, okula giden otobüse yetişmek için her sabah 6:45'te yola düşüyorlar.

8. 16 yaşındaki Leida (solda) kardeşleriyle birlikte okula gitmekten çok memnun.

"Devlet okuluna gitmek için para ödemek gerekiyor, bunu da karşılayacak gücümüz yok. Her çocuk ders başına aylık 5 dolar ödemek zorunda, bu da bizim için çok fazla. Ama ben çok çalışmak, insanlara yardım etmek ve aileme örnek olmak istiyorum."

9. Beden eğitimi dersine giderken.

10. Shiloh ve bakıcısı, Shoun kardeşleri basketbol oynamaya götürmüştü.

.

11. Jolie'nin kanatları altına aldığı çocuklar, artık gece geç saatlere kadar dilenmek zorunda kalmayacak.

12. Bir aile dostu şöyle diyor: "Okula gitmek bu çocukların başına gelen en güzel şey. Onlara gelecek için umut ve yaşamak için bir amaç veriyor; bu da onlar için muazzam bir değişim."

"Leida hep çok zekiydi ve İngilizceyi kulaktan kapmaya başlamıştı. Ancak 16 yaşında olduğu için sınıfındaki diğer çocuklara yetişmek için çok çalışması gerekiyor; çünkü daha önce onlar gibi eğitim alma şansı olmadı."

13. Jolie, çocukları Shiloh, Zahara ve Pax ile birlikte.

"Hepsi okula gittikleri için çok mutlu. Çoğu ne olduğunu tam olarak kavrayamayacak kadar küçük, ancak Angelina ve ailesi onlara bir çekin verebileceğinden daha fazlasını; öğrenmek, çalışmak ve başarılı olmak için gerekli araçları verdi."

14. Okuldaki diğer çocuklar varlıklı ailelerden geldiği için, Shounların adaptasyon problemi yaşayacağı düşünülmüştü. Ancak onlar okullarında çok mutlu ve bir sürü arkadaşları var.

Okuldaki bir öğretmen, yeni öğrencileriyle ilgili düşünceleri şöyle dile getiriyor:

 "Shounlar çok iyi çocuklar. Okula daha yeni başladılar ve herhangi bir temele ve okula gitme disiplinine sahip olmamalarına rağmen durumları iyi. Hepsi çok zeki, akıllı çocuklar ve önlerinde harika bir gelecek uzandığına eminiz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
joliie

para yok bişey yok o kadar çocuk nedir kendinize acımıyorsanız çocuklara acıyın

mehmet62

beckham ların oğlu da ınstagram da güzel manitasıyla foto yüklemekle meşgul. ah angelina ah seni şöyle klonlasak her ülkeye 3 5 tane versek ne güzel olur :D şimdi burası ''reklam yapıyor, samimiyetine inanmıyorum, ajan bu ajan !,çocukları da ajan, parayla haber yaptırmıştır '' diyenlerle dolar :)

ali-ahmet

Demet Akalın yapınca niye böyle başlık yapmıyorsunuz ? Demet akalın yapınca reklam,angelina jolie yapınca iyilik meleği...İkiyüzlüsün onedio utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürürdüm ama ondan da anlamazsınız siz.

queen-rosie

Çünkü Demek Akalın gösteriş meraklısı ve bunu bilmeyen yok... Angelina Jolie yi ne zaman yüzüğü ile hava atarken falan gördün??????

ali-ahmet

Ahh be keşke bu yazdığım mesajın ciddi bir mesaj değil de espri amaçlı bir mesaj olduğunu anlasaydın da bana böyle ''demet akalın'' gibi bir konuda ciddi ciddi cevaplar vermeseydin.Hayır ciddi olsaydı şu mesaj gerçekten benimle oturup demek akalını mı tartışacaktın ? Yapmayın kardeşim böyle şeyler üzülüyorum sizler adına.

queen-rosie

tabi ki tartışmıycaktım ama evet ciddiye almam normal. Bu ülkede o kadın için kendini parçalayan binlerce genç var... doğal olarak onlardan biri sandım

Görüş Bildir