Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İyilik Bulaşıcıdır: Mezuniyet Balosu İçin Topladıkları Paralarla Bir Okula Matematik Laboratuvarı Kurdular

 > 
74PAYLAŞIM

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Dede Korkut Eğitim Fakültesi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü son sınıf öğrencileri, mezuniyet balosu için topladıkları paralarla Dede Korkut Ortaokulu'ndaki matematik laboratuvarı yapılacak sınıfı boyayarak baştan aşağı yeniledi.

Mezuniyet hazırlıkları yapan Dedekorkut Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği son sınıf öğrencileri, balo düzenlemek için aralarında para topladı.

Geleceğin öğretmenleri, mezuniyet balosu yapmak yerine, Dede Korkut Ortaokulu'na matematik laboratuvarı kurma kararı aldı.

Adil Bimay, Mahsun Derdiydik, Hacı Aydoğan Özbay, Yasemin Genç, Seren Yıldız, Sevda Şimşek, Reyhan Erol ve Semanur Uyanık, Dede Korkut Ortaokulu'na giderek, okul idarecileriyle görüştü. 

Laboratuvar kurulacak sınıfı tespit eden öğrenciler, boya ve diğer malzemeleri alarak, çalışmaya başladı.

Öğrencilerin bu anlamlı çalışmasına Karslı iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'dan destek geldi.

Öğrencilerle irtibata geçen Korkmaz, matematik laboratuvarının malzemelerini aldı.

Öğrenciler tarafından dizayn edilen matematik laboratuvarı için açılış töreni düzenlendi.

Açılışa İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Osman Urlunç ve Ali Cengiz Birdal, KAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Taştan, KAÜ Eğitim Fakültesi İlköğretim Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Esra Altıntaş, Dr. Öğr. Üyeleri Şükrü İlgün, Nilgün Günbaş katıldı.

Kurdele kesilerek açılan sınıfı gezen davetliler, laboratuvar hakkında bilgi aldı.

Geleceğin eğitimcileri olarak okulda laboratuvara ihtiyaç olacağını düşündükleri için böyle bir karar aldıklarını dile getiren Adil Bimay çok mutlu olduklarını söyledi.

Dedekorkut Ortaokulu'nda stajyer öğretmen olarak görev yaptığını belirten Semanur Uyanık da "Bu okulda ben staj öğretmenlik yaptım. Hepsi benim ilk öğrencilerim. Onlar için bir şeyler yapabilmek, onların bu okulunda hizmette bulunmak çok güzel" dedi.

"Atatürk'ün de dediği gibi yeni nesiller, bizim gibi öğretmenlerin eseri olacak"

Sevda Şimşek ise şöyle konuştu: 

"Biz mezun olduğumuzda arkamızda bir şeyler bırakmak istedik; çünkü Atatürk'ün de dediği gibi yeni nesiller, bizim gibi öğretmenlerin eseri olacak. O yüzden onların daha iyi bir eğitim alması için bizler de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Elimizden bu kadarı geldi, biz de bu kadarını yapabildik. Mutluyuz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir