Görüş Bildir

İtalya'nın Korona Raporu: Ölenlerin Yüzde 99'u İki Doz Aşı Yaptırmayanlar

Haberler
> İtalya'nın Korona Raporu: Ölenlerin Yüzde 99'u İki Doz Aşı Yaptırmayanlar

İtalya'da Kovid-19 ölümlerine ilişkin bir rapor yayımlandı. Rapora göre; ölenlerden yüzde 99'u iki doz aşı olmayanlar.

Aşılamanın yavaşlamasının ardından İtalya, korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerle ilgili istatistik bilgilerini paylaştı.

Ulusal Sağlık Enstitüsü (ISS) tarafından yapılan açıklamada, İtalya’da Şubat ayından bu yana korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin yüzde 99’unun tam olarak aşılanmadığı açıklandı.

Hayatını kaybedenlerin yüzde 1,2'si aşılı

Hayatını kaybedenlerin yüzde 1,2'si aşılı

Halk sağlığı kuruluşu tarafından yayınlanan Kovid-19 ölümleriyle ilgili raporda yer alan çalışmada, 1 Şubat ile 21 Temmuz arasında tam olarak aşılanan 423 kişinin hayatını kaybettiği, bunun da hayatını kaybeden 35 bin 776 kişinin yüzde 1,2’sine denk geldiği belirtildi.

Ölen aşılıların daha fazla hastalık geçmişi var

Ölen aşılıların daha fazla hastalık geçmişi var

İki doz aşı olup hayatını kaybeden kişilerin 70’inin tıbbi kayıtlarını inceleyen Ulusal Sağlık Enstitüsü (ISS), ortalama olarak 5’inin sağlık sorunları olan kişiler olduğunu aktarırken, aşı olmamış kişilerin ise ortalama 3,7’sinin hasta olduğu aktarıldı.

Aşı randevuları arttı

Aşı randevuları arttı

Yapılan istatistikte tam aşı olup hayatını kaybedenlerin yaş ortalamasının 88,6 olduğu belirtilirken, aşı olmadan hayatını kaybedenlerinin yaş ortalamasının 80 olduğu vurgulandı.

İtalya’da istatistik kurumunun yayımladığı araştırma sonrası ise aşı rezervasyonları belirgin bir artış gösterdi. Ülkede halihazırda 12 yaş üzeri nüfusun yüzde 57’sinin iki doz aşı olduğu belirtildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
3
1
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?