Görüş Bildir
Haberler
İstiklal Marşı'na Ödül Konmaz Deyip Kazandığı Ödülü Reddetti

etiket İstiklal Marşı'na Ödül Konmaz Deyip Kazandığı Ödülü Reddetti

Mersin’in Anamur ilçesinde Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Şubesi’nin bu yıl 3’üncüsünü düzenlediği İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sergiledikleri performanslarla salonda bulunanları duygulandırdı. Yarışmada dereceye giren Rabia Şeyda Kar, 'İstiklal Marşı’na ödül konmaz' diyerek verilen altın ödülünü kabul etmedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Anamur Kaplan Düğün Salonu’nda yapılan yarışmanın açılışına Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ile çok sayıda davetli katıldı. TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş, burada yaptığı konuşmada İstiklal Marşı’nın nasıl yazıldığını anlattı ve amaçlarının gençlere bu ruhu yaşatmak olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından 36 öğrenci 3 kategoride yarıştı.

'İstiklal Marşı'nı ödül için okumadım'

'İstiklal Marşı'nı ödül için okumadım'

İlköğretim kategorisinde Şerife Ars birinci, Elif Metin ikinci ve Kübra Uysal üçüncü oldu. Liselerde ise Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Rabia Tatar birinci olurken yine aynı okulda eğitim gören 9’uncu sınıf öğrencisi İzzet Salihlioğlu üçüncülük elde etti. Anamur Anadolu Lisesi öğrencisi Fatma Şeker ise liseler kategorisinde ikinci oldu.

Yarışma sonunda gösterdiği performansla mansiyon ödülüne layık görülen Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 10’uncu sınıf öğrencisi Rabia Şeyda Kar kendisine verilen çeyrek altını kabul etmedi. Kar, 'Ben İstiklal Marşı’nı ödül için okumadım. Benim ödülümü bir hayır kurumuna verirsiniz. İstiklal Marşı için ödül konulmamalı' dedi.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1065
232
85
37
15
14
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Recep Firat

Büyük ihtimalle Mehmet Akif Ersoy 'dan etkilenerek bu davranışı sergiledi. Anlaşılan "Usta" 'nın sadece binlerce satırlık eserleri, onlarca şiiri ve İstiklal... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

torosların yörük kızı, başka türlüsüde beklenmez, asalet kandan gelir, batının medeniyetinden değil.

Buğra

Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları'na bakınız, eğer orada bir tek Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada ... Devamını Gör