İşte Futbolseverlerin Türkiye’de Oynamasını İstedikleri Yıldız Oyuncu

 > -

Online araştırma şirketi DORinsight'ın Türkiye'de en çok tutulan takımın Galatasaray olduğunu ortaya koyan araştırmasına katılanlar, transferlerde bombayı patlatacak takımın ise Beşiktaş olduğunu belirtti. Türkiye'de en çok oynaması istenen dünya yıldızlarının da belirlendiği araştırmada futbolseverler Türk futbolunun gelişimi için ise altyapıyı işaret etti.

Hitay Holding firmalarından Türkiye’nin en büyük izinli veritabanına sahip online araştırma şirketi DORinsight tarafından “Türk Futbolu Yeni Sezon Araştırması” gerçekleştirildi.

9-11 Ağustos 2016 tarihleri arasında online olarak tamamlanan araştırmaya ABC1C2DE sosyo-ekonomik segment üzerinden katılım oldu.

Araştırma kapsamında, katılımcılarına hangi takımı tuttukları, Türk futbolunun gelişmesi için nerelere öncelik verilmesi gerektiği ve yeni sezon ile ilgili tahminleri soruldu.

En çok tutulan takım: Galatasaray

Yapılan ankette Galatasaray yüzde 38 ile en çok tutulan takım oldu. Galatasaray’ı yüzde 34 ile Fenerbahçe, yüzde 21 ile Beşiktaş ve yüzde 3 ile Trabzonspor izledi. Yeni sezonda şampiyon olması en çok düşünülen takımlar yüzde 34 ile Galatasaray ve Fenerbahçe olurken bunları yüzde 29 ile Beşiktaş izledi

Beşiktaş bu yıl bomba transfer yapar!

Bu yılın bomba transferi Beşiktaş’tan bekleniyor. Katılımcıların yüzde 34’ü Beşiktaş’ın yeni sezonda bomba transfer yapacağını düşünüyor. Bomba transfer beklentisinde ikinci sırada yüzde 33 ile Fenerbahçe, üçüncü sırada yüzde 27 ile Galatasaray takımları geldi.

Türkiye, Cristiano Ronaldo’yu istiyor.

Araştırma kapsamında katılımcılara Türkiye’de oynamasını istedikleri yıldız futbolcu soruldu. Cristiano Ronaldo yüzde 37 ile Türkiye’de oynaması istenilen yıldız futbolcular listesinde ilk sırada yer aldı. Cristiano Ronaldo’yu yüzde 22 ile Lionel Messi, yüzde 17 ile Zlatan Ibrahimovic, yüzde 12 ile Mesut Özdil takip etti.

Türk futbolunun gelişmesi için altyapıya ihtiyaç var.

Ankette Türk futbolunun gelişmesi için nelere öncelik verilmesi gerektiği sorulduğunda ise katılımcıların yüzde 70’i “Altyapıya daha fazla önem verilmelidir.” derken yüzde 17’si “Kulüp başkanları teknik direktörlere müdahale etmemelidir.” yüzde 12’si ise “Yabancı oyuncu sayısı sınırlandırılmalıdır.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hz-dionisos

Bakalım ronaldo türkiyeyi istiyor mu

hicviye-naziri

GaLaTaSaRaY

Gizli Kullanıcı

Mesut'u Türkiye'de istememeye başladım. Eskiden paylaşımlarına Türkçe çeviri de eklerdi, şimdi onu da yapmıyor. Özil'e seslenmek istiyorum: Türklüğünden korkma Özil, onlar senden korksun.

hasan-mert-aktas

Mesut açıklamalarında kendisini Alman hissettiğini söylüyor .. Ülkemizle gönülden bi bağı olduğunu sanmıyorum.

Görüş Bildir