Sky News: 'İstanbul'da Yahudi Cemaatine Saldırı Planı'

 > 
47PAYLAŞIM

İngiliz Sky televizyonu, istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberde, IŞİD’in Türkiye’de Yahudileri hedef alan saldırı hazırlığı içinde olduğunu bildirdi.

İngiliz televizyon kanalı Sky News, terör örgütü IŞİD'in Türkiye'de Yahudi çocukları hedef almayı planladığını bildirdi. Kanalın istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberde IŞİD'in çocuk yuvaları, okul ve gençlik merkezlerine saldırılar için ‘gelişmiş aşamada' planlara sahip olduğu belirtiliyor.

'Beyoğlu'ndaki okul hedefte'

Sky Dış Haberler editor Sam Kiley, bilginin, Gaziantep'te geçen hafta tutuklanan ve saldırı hazırlığında olduğu açıklanan altı IŞİD militanından edinildiğini kaydetti. Bilginin hangi ülke istihbaratından kanala iletildiği ise bilinmiyor. Sky'ın internet sitesinde yayınlanan haberde, söz konusu istihbarat kaynağının, “Bu koşullar ışığında zaten üst seviyede alarm halinde bulunan Türk polisinde ek önlemler alındı. Yahudi cemaati de dikkatli olmaya çağırıldı” ifadesi yer aldı. Haberde, Beyoğlu'ndaki okulu da içinde barındıran bir sinagogun en olası hedef olduğuna dikkat çekildi.

İsrail'den Vatandaşlarına Uyarı: ‘Mümkün Olan En Kısa Sürede Türkiye'den Ayrılın’ - onedio.com
İsrail'den Vatandaşlarına Uyarı: ‘Mümkün Olan En Kısa Sürede Türkiye'den Ayrılın’ - onedio.com

İstiklal Caddesi'nde 19 Mart'ta düzenlenen intihar saldırısında üç İsrail ve bir İran vatandaşı hayatını kaybetmişti. İsrail, pazartesi günü vatandaşlarına yönelik seyahat uyarılarını güncelleyerek, yeni saldırılar düzenlenmesi olasılığı nedeniyle Türkiye'yi ziyaret eden vatandaşlarını ‘mümkün olduğunca hızlı bir şekilde' geri dönmeye çağırmıştı.

Deutsche Welle Türkçe

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir