İstanbul Boğazı'na Deniz Altından Yaya Yolu

 > -

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,  Üsküdar ile Kabataş arasına yayalar için bir 'tüp tünel' yapmayı planladıklarını açıkladı ve bunu ‘ustalık döneminin müthiş projesi’ olarak niteledi. Topbaş, ''Üsküdar'dan çıkan bir kişi, yüzeye çıkmadan, yürüyen bantlar aracılığıyla veya yürüyerek Kabataş'a gelecek'' dedi.

Başkan Kadir Topbaş, bugünkü toplantıda İBB Meclisi’ne 2015 yılında İstanbul için yapılanların yer aldığı Faaliyet Raporu’nu sundu.

Topbaş’ın yapmayı planladığı projeler arasında en çok ilgi çekeni, Üsküdar ile Kabataş’ı denizin altından birbirine bağlayacak ‘tüp tünel’ oldu.

Alkış ve gülüşmelerle karşılandı

Üsküdar ve Kabataş’ın İstanbul için önemli noktalar olduğunu vurgulayan Topbaş, Boğaz’ın altından geçecek olan yürüme tüneli projesinin sunumuna, “Sıkı durun” diyerek başladı.

Topbaş, ‘ustalık döneminin müthiş projesi’ olarak nitelendirdiği projeyi açıkladığı sırada, Meclis’ten alkışlar ve gülüşmeler yükseldi.

Yürüme tüneli planını açıklayan Topbaş, “Kabataş-Mahmutbey Metro Hattı, Taksim-Kabataş Füniküler Hattı veya deniz ulaşımıyla Kabataş’a gelen vatandaşlar, Marmaray ve Avrasya Tüp Geçidi’ne erişim sağlayabilecek. Tersi istikamette de, Üsküdar’a inen vatandaşlarımız Kabataş’a yürüyerek ulaşabilecek. Tüp geçidin içinde yürüyen bant sistemi de kuracağız. Bu sayede Asya ve Avrupa Yakası’nı bu kez de yürüme tüp geçidiyle bağlayacağız” dedi. 

Ajanslar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir