İstanbul Arnavutköy'de Polise Silahlı Saldırı: 1 Polis Şehit

33PAYLAŞIM

Arnavutköy'de uyuşturucu satıcılarına yönelik denetim sırasında aranan şüpheliyi gözaltına almak isteyen polis ekibine yönelik silahlı saldırıda, ilçe emniyet müdürü ve bir polis memuru yaralandı. Çatışma sonrası saldırgan öldürüldü. Yaralanan polis memuru ise kaldırıldığı hastahanede kurtarılamayarak şehit oldu.

İstanbul Arnavutköy'de uyuşturucu satıcılarına yönelik denetim sırasında aranan şüpheliyi gözaltına almak isteyen polis ekibine yönelik silahlı saldırıda, ilçe emniyet müdürü ve bir polis memuru yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, Arnavutköy Belediyesi R. Muhtar Ahmet Ensar Parkı yakınlarında denetim yapan polis ekipleri, arandığı belirlenen bir kişiyi gözaltına almak istedi. 

Polise direnen şüphelinin yer aldığı gruptan ateş açılması üzerine bir polis memuru yaralandı.

Yaralanan polis memuru şehit oldu

Yaralı polisi bir süre alıkoyan şüphelilerle ekipler arasında çatışma çıktı. Çatışmada Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürü de ayağından yaralandı. Yaralılar, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralı polis memuru Ayhan Ölçer kaldırıldığı hastanede şehit oldu. Emniyet amiri Aykut Korkmaz'ın tedavisine devam ediliyor.

Olay yerine özel harekat ekipleri sevk edildi. Park ve çevresi boşaltılıp güvenlik şeridi çekilirken, polis helikopteri de bölgeyi havadan kontrol etti. 

Saldırgan operasyonda öldürüldü. 

AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir