Görüş Bildir
Haberler
İsrail, Gazze'de Kara Harekatına Hazırlanıyor

İsrail, Gazze'de Kara Harekatına Hazırlanıyor

İsrail ile Filistinli gruplar arasında başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam ediyor. İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik saldırıları ve Filistinli silahlı grupların İsrail'e yönelik roket atışları sürüyor. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Euronews'e göre Filistinli gruplar pazartesi gününden İsrail'in orta ve güney kesimlerine binden fazla roket atarken İsrail de Gazze'ye yüzlerce hava saldırısı gerçekleştirdi.

Öte yandan İsrail'in Gazze sınırına binlerce asker göndermeye başladığı bildirildi.

BBC'nin aktardığına göre ordu sözcüsü Jonathan Conricus, İsrail'in Gazze’ye yönelik kara harekatı hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

İsrail’in birden fazla senaryoya hazırlandığını belirten Conricus, Gazze'ye yönelik saldırıların da devam edeceğini söyledi.

İsrail ordu komutanlarına Gazze'ye yapılacak olası kara harekatına ilişkin kapsamlı planlar sunulacak.

Gazze’de bulunan BBC muhabiri, son saatlerde yaşananların son yılların en kötü tablosu olduğunu ve bölgenin 2014 savaşından bu yana en uzun ve en zor gecesini yaşadığını söyledi.

Hamas lideri İsmail Haniyeh ise İsrail’in gerilimi tırmandırmak istemesi durumunda kendilerinin de hazır olduğunu duyurdu.

Netanyahu: Hedeflerimize ulaşacağız

Netanyahu: Hedeflerimize ulaşacağız

İsrail Başbakanı Netanyahu, ülkesinin sahip olduğu 'Demir Kubbe' hava savunma sisteminin kendilerine bir saldırı alanı yarattığını söyledi.

Reuters haber ajansına konuşan Netanyahu, kendilerine yönelik roket atışlarına cevap olarak Gazze’de hali hazırda yüzlerce hedefi vurduklarını belirtti.

“Vatandaşlarımızı korumak için Hamas’ı vurmaya devam edeceğiz” diye konuşan Netanyahu, operasyonun biraz daha vakit alacağını dile getirdi.

Netanyahu, “Savunmada olduğu gibi saldırıda da sahip olduğumuz büyük kararlılıkla İsrail’de sükuneti sağlama hedefimize ulaşacağız' dedi.

Şu ana kadar Filistin'de en az 83; İsrail’de ise en az 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Şu ana kadar Filistin'de en az 83; İsrail’de ise en az 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

Gerilimin neden ve nasıl başladı? 👇

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
18
16
6
6
3
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gözde Yiğitler

Filistin yaptığı ihanetlerin, işkencelerin, katliamların bedelini ödüyor. İlahi adalet!

Doğuhan Tan

Ölen çocukların ne suçu var?