Görüş Bildir
Haberler
BM'den İsrail ve Filistin İçin 'Savaş' Uyarısı

BM'den İsrail ve Filistin İçin 'Savaş' Uyarısı

Birleşmiş Milletler (BM) Orta Doğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Tor Wennesland, İsrail ve Filistin'in 'tam ölçekli bir savaşa doğru sürüklendiği' uyarısı yaptı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Wennesland, Twitter hesabından 'Yangını derhal söndürün, tam ölçekli bir savaşa doğru sürükleniyoruz.' açıklamasında bulundu.

Tüm tarafların gerginliği azaltma sorumluluğu taşıdığını ifade eden Wennesland, 'Gazze'de yıkıma sürükleyen savaşın bedelini halk ödüyor.' değerlendirmesi yaptı.

Kudüs'teki gerginlik

Kudüs'teki gerginlik

İşgal altındaki Doğu Kudüs, Şeyh Cerrah Mahallesi'nde yaşayan Filistinlilere zorunlu tahliye nedeniyle gergin günlere sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa'daki saldırıları da kutsal kentteki gerilimi tırmandırıyor.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için dün yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı. Bunun üzerine de İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik 'Surların Muhafızı' adı verilen askeri operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

İsrail ordusunun hava saldırılarında Filistin Sağlık Bakanlığına göre 10'u çocuk, 1'i kadın 28 Filistinli hayatını kaybetti, 152 kişi ise yaralandı.

Öte yandan Filistin direniş örgütleri de Gazze Şeridi çevresindeki İsrail kent ve bölgelerini roketlerle vurdu.

İsrail polisi Gazze Şeridi'nden atılan roketler nedeniyle 2 İsraillinin öldüğünü, 7 kişinin yaralandığını bildirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
22
8
6
5
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

Bir Osmanlıcı olarak Osmanlının yaptığı en büyük hata azınlıklara hoşgörü uygulamasıdır(yıkılmasının büyük sebeplerindendir)

gaydırı guppak

ne yalan söyliim insanı açıdan çok yanlış bi yorum diye düşünsem de siyasi açıdan düşünüce haksız denmeyecek bir yorum.