Görüş Bildir
Haberler
İSKİ Çalışma Yapıyordu: Üsküdar'da Asfaltın Altından Tarihi Kalıntılar Çıktı

İSKİ Çalışma Yapıyordu: Üsküdar'da Asfaltın Altından Tarihi Kalıntılar Çıktı

Batuhan
03.10.2019 - 12:56

Üsküdar'da İSKİ çalışması sırasında, asfaltın hemen altında tarihi kalıntılara rastlandı. İSKİ çalışmaları durduruldu ve uzmanlardan yardım istendi. Ancak esnaf “Kanalizasyon çalışması vardı, tarihi bir köprü çıktı ve çalışmalar durdu. 3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden...' diyerek tepki gösterdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Üsküdar Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi'nde atık su ve yağmur suyu kanallarının yenilenmesi çalışmaları sırasında, asfaltın hemen altında tarihi kalıntılara rastlandı.

İSKİ çalışmaları durdurdu

İSKİ çalışmaları durdurdu

Bunun üzerine İstanbul Arkeoloji Müzesi'nden yardım istendi. Görevliler tarihi kalıntılar üzerinde çalışma başlattı. Tarihi kalıntıların çıktığı alandaki İSKİ çalışmaları durduruldu. Tarihi kalıntının bulunduğu alanın çevresi zabıta ekipleri tarafından kapatıldı.

Esnaf tepkili: "3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden"

Esnaf tepkili: "3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden"

Çevre esnafı, alanın 3 aydır açık olduğunu söyledi. Kazı alanının hemen yakınında restoranı bulunan Haydar  Akkurt, “Kanalizasyon çalışması vardı, tarihi bir köprü çıktı çalışmalar durdu. 3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden. Burada su birikiyor, koku yapıyor. Dükkanlara su basıyor' diye konuştu. Berber olan Ahmet Karagöz ise, 'Çalışmalar sırasında tarihi eser bulunduğunu söylediler. Geldiler incelediler. Ama 3 aydır buralar böyle' şeklinde konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
117
56
13
12
9
8
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Scarface

asfalt dökülürken yok muymuş bu tarihi köprü sonradan mı çıkmış ortaya yol yapım ve altyapı koordinasyon daire başkanını çağırın çabuk buraya :D

Pasif Kullanıcı

Ülkenin neresini kazsan bir tarihi eser çıkıyor.

Volkan Parlak

kayda değer tek yorum.

Berkay

Yapıldı mi üstüne graffiti.neyse o haber de yakındadır gelir.Kimligi belirlenemeyen kisiler tarafından tarihe buyuk saygisizlik,,...Beklemekteyim.Cikarilan ... Devamını Gör