İSKİ Çalışma Yapıyordu: Üsküdar'da Asfaltın Altından Tarihi Kalıntılar Çıktı

 > 
38PAYLAŞIM

Üsküdar'da İSKİ çalışması sırasında, asfaltın hemen altında tarihi kalıntılara rastlandı. İSKİ çalışmaları durduruldu ve uzmanlardan yardım istendi. Ancak esnaf “Kanalizasyon çalışması vardı, tarihi bir köprü çıktı ve çalışmalar durdu. 3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden..." diyerek tepki gösterdi.

Üsküdar Mimar Sinan Mahallesi Çavuşdere Caddesi'nde atık su ve yağmur suyu kanallarının yenilenmesi çalışmaları sırasında, asfaltın hemen altında tarihi kalıntılara rastlandı.

İSKİ çalışmaları durdurdu

Bunun üzerine İstanbul Arkeoloji Müzesi'nden yardım istendi. Görevliler tarihi kalıntılar üzerinde çalışma başlattı. Tarihi kalıntıların çıktığı alandaki İSKİ çalışmaları durduruldu. Tarihi kalıntının bulunduğu alanın çevresi zabıta ekipleri tarafından kapatıldı.

Esnaf tepkili: "3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden"

Çevre esnafı, alanın 3 aydır açık olduğunu söyledi. Kazı alanının hemen yakınında restoranı bulunan Haydar  Akkurt, “Kanalizasyon çalışması vardı, tarihi bir köprü çıktı çalışmalar durdu. 3 aydır burası böyle. Ne gelen var ne giden. Burada su birikiyor, koku yapıyor. Dükkanlara su basıyor" diye konuştu. Berber olan Ahmet Karagöz ise, "Çalışmalar sırasında tarihi eser bulunduğunu söylediler. Geldiler incelediler. Ama 3 aydır buralar böyle" şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir