Görüş Bildir
Haberler
'IŞİD'i Yenmek İçin İçin Suriye'deki Savaşı Sona Erdirmeliyiz'

'IŞİD'i Yenmek İçin İçin Suriye'deki Savaşı Sona Erdirmeliyiz'

Batuhan
29.10.2015 - 09:05

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, 'DAEŞ'i yenilgiye uğratmak için Suriye'deki savaşı sona erdirmemiz gerekiyor' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, merkezi Washington'da bulunan düşünce kuruluşu Carnegie Endowment for International Peace'de düzenlenen 'ABD'nin Ortadoğu Politikası' konulu konferansta konuştu.

Suriye'deki iç savaşa değinen Kerry, 'Esed giderse yerine IŞİD'in geleceği' şeklindeki görüşleri eleştirdi. Suriye'de iki uçlu bir yaklaşım izlediklerini belirten Kerry, bunları, 'IŞİD'e karşı saldırıların yoğunlaştırılması ve iç savaşı sona erdirmeye yönelik siyasal çabalar' olarak tanımladı.

Kerry, Suriye'de barışın sağlanması için Esed hükümetinin de IŞİD'in de gitmesi gerektiğini belirterek, 'IŞİD'i yenilgiye uğratmak için Suriye'deki savaşı bitirmemiz gerekiyor' ifadesini kullandı.

Kerry, IŞİD'e karşı düzenledikleri hava saldırılarını artıracaklarını ve örgütü Suriye'nin Türkiye sınırları boyunca kontrol ettiği son alan olan 112 kilometrelik uzantının dışına atmaya çalışacaklarını kaydetti.

Filistin-İsrail meselesine de değinen Kerry, 'güçlü güvenlik korumaları dahilinde iki devletli çözümün tek uygulanabilir alternatif' olduğunu vurguladı.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın