Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

IŞİD Almanya ve Türkiye'ye İki Ayrı İntihar Timi Göndermiş

 > 
58PAYLAŞIM

IŞİD’in Türkiye ve Almanya’da 'intihar' eylemleri planladığı, örgütün iki ülkeye iki ayrı 'intihar timi' gönderdiği belirtiliyor. Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nca hazırlanan bilgi notunda militanların Türkiye'ye giriş yaptığı ve eylem hazırlığında olduğuna dikkat çekildi.

Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Emniyet Genel Müdürlüğü IŞİD’in 4 kişilik bir timi yasa dışı yollardan  Suriye’den Türkiye’ye soktuğunu saptadı. 

Terörle Mücadele Daire Başkanlığı’nca hazırlanan bilgi notunda, Suriye’de IŞİD adına savaşan Talip, Furkan, Cuma ve Memiş kod adlı militanların Türkiye'ye giriş yaptığı ve eylem hazırlığında olduğuna dikkat çekildi.

Muhtemel hedeflere yönelik video ve fotoğraf çekimi

Suriye’deki IŞİD grupları ile bağlantılı olan Yunus D.’nin de örgüt adına muhtemel hedeflere yönelik video ve fotoğraf çekimi yaparak “keşif” çalışmasında bulunduğu tespit edildi.

Almanya'ya uyarı: Taraftar gibi

Habere göre Emniyet Genel Müdürlüğü, Almanya’da saldırı hazırlığı hakkında elde edilen istihbaratı Almanya'daki ilgili makamlar ile paylaştı. 

Almanya’ya iletilen bilgide, IŞİD terör örgütü yöneticilerinin açık kimliği bilinmeyen Mahmut Taha Husayn Al-Tai adlı militana Türkiye üzerinden Almanya’ya gitmesi talimatı verildiği açıklandı. "

İntihar bombacısı olduğu değerlendirilen IŞİD mensubunun kendisini kamufle etmek amacıyla takım taraftarı gibi forma giyeceği ve taraftarların arasına karışarak dikkat çekmeden Almanya’ya giriş yapmak istediği şeklinde bilgiler alındı” denildi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir