Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Irkçılık ve Barış Üzerine Dünyaca Ünlü İsimler Tarafından Söylenmiş 17 Söz

 > 
529PAYLAŞIM

Dinimizden, dilimizden, geldiğimiz yerden çok insan olduğumuzu hatırlamamız gereken günlerde, dünyaca ünlü kişilerin söylediği sözleri hatırlayalım...

1. "Bir insanın ülkesini sevmesi takdir edilecek bir şey. Ama sevgi neden sınırda bitmek zorunda?"

Pablo Casals

2. "Bütün savaşlar iç savaştır çünkü bütün insanlar kardeştir. Her kişi, insan ırkına, doğduğu ülkeye olan borcundan sonsuz daha fazla borçludur."

Francois Fenelon

3. "Irkçılık cahilin sığınağıdır. Bölmek ve yok etmek ister. Özgürlüğün düşmanıdır ve kafaya kafaya çarpışıp yok edilmeyi hak eder."

Pierre Berton

4. "Sömürgecilik ve emperyalizm yeryüzünden yok olacak ve onların yerini, milletler arasında hiçbir renk, din ve ırk ayrıcalığı gözetmeyen yeni bir uyum ve işbirliği çağı alacaktır."

M. K. Atatürk

5. "Ne ırkçılık, ne de din eskisi gibi işlememeye başladı. Dünya'yı tek bir organizma olarak gören yeni bir bilinç gelişti ve bu bilinç fark etti ki, savaş içindeki her organizma kendi kendini yok eder."

Carl Sagan

6. "Benim uğruna savaşacak bir ülkem yok; benim ülkem dünya, ve dünya vatandaşıyım."

Eugene V. Debs

7. "Savaş hırsızlar yaratır, barış da o hırsızları asar."

George Herbert

8. "Kuşlar gibi uçmasını, balıklar gibi yüzmesini öğrendik Ancak bu arada çok basit bir sanatı unuttuk; kardeş olarak yaşamayı..."

Martin Luther King

9. "Irkçılık ideolojik bir düşünce değil, aksine psikolojik bir hastalıktır."

Malcom X

10. "İnsanlar savaşa savaş açmadıkları sürece hiçbir şey savaşları ortadan kaldırmayacaktır."

Albert Einstein

11. "Din, dil, ulus ayrımcılığı olmayan yeni bir dünya yaratalım."

Bu hayatı olağanüstü bir mutluluk serüvenine çevirecek olan sizlersiniz. Öyleyse, insanlık ve demokrasi adına bu gücü kullanalım ve milliyetçilik hastalığına karşı birleştirelim. Din, dil, ulus ayrımcılığı olmayan yeni bir dünya yaratalım. - Charlie Chaplin

12. "İyi bir savaş, kötü bir barış hiç olmamıştır."

Benjamin Franklin

13. "Savaşta verilen ilk kayıp, gerçektir."

Aeschylus

14. "Barışta evlatlar babalarını, savaşta babalar evlatlarını toprağa verirler."

Herodot

15. "Barış, her şeyi hazmeden mutluluktur."

Victor Marie Hugo

16. "Birisi barışı başlatmalı, tıpkı savaşı başlattığı gibi."

Stefan Zweig

17. "Barış istiyorsanız düşmanınızla çalışmak zorundasınız. O zaman düşmanınız partneriniz olur."

Nelson Mandela

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okanbozkurt23

Doğudan bir kürt genci batıya mutlu bir şekilde geliyorsa, Batıdan bir Türk genci doğuya Allah'a emanet gidiyorsa faşist olan biz değiliz. İlber Ortaylı

noblesseraizel

İlber Ortaylı Yanılıyor O Halde Burada Ağrıda Ben Hiç Türk Olduğu İçin Saldırıya Uğrayan Görmedim.Ama En Yakın Örnek Olarak Benim Arkadaşım Şu an Trabzon'da Üni Okuyor Söylediğine Hergün 10-15 Kişi Gidip Çocuğu Dövüyorlarmış.Okan Kardeş Bi Gün Bi Sebepten Dolayı Doğuda Kalman Gerekirse Aç Olduğun Zaman Rastgele Bir Kapıyı Çal.Kalacak Yerin Olmadığı Zaman Bi Kapıyı Çal.O Zaman Ne Demek İstediğimi Anlarsın.

okanbozkurt23

ilginç isimli güzel kardeşim ben Şanlı Urfa'lıyım doğunun insanını iyi tanırım doğuda üniverstede okudum doğunun insanına kimse laf etmiyo o söylediğin doğu insanıda aynı bizim gibi pkk ve benzeri örgütlere destek verenlere tavrını çok açık gösterir ve arkadaşına söyle kimse insanları kışkırtmadığı sürece başına iş açmaz helede her gün 15 kişiden dayak yemez insanları birbirlerine düşürcek kara propaganda yapmayın.

noblesseraizel

La O Adam Hdp'li Bile Değil Hatta Akp'li Bile Değil Chp'li Pkk'ya Senden Benden Daha Düşman Ama Kürt Olduğu İçin Dövüyolar Adamın Amacı Okumak Zaten O İşlerle Uğraşmaz Bildiğin İnektir Kendisi Çalışmaktan Başka Bişey Bilmez.Mesela Bizim Ağrılı Bir Arkadaş Var Muğla'ya Gitmişti Ve Bu Çocuk Sadece Ağrılı Kürt Bile Değil Ama Ağrılı Olduğu Bununlar Da Uğraşmışlardı.

okanbozkurt23

eğer dediğin gibi bir şey varsa kardeş o onların kanı bozukluğundandır

noblesseraizel

Bak Okan Kardeşim Ben Sana Bütün Kürtler Şereflidir Demiyorum Ama Kimse'de Bütün Türkler Şereflidir Diyemez Bu Kişinin Karakteri İle İlgili Bir Durum Ama İnatla Kimse Kabul Etmiyor O Diyor Türk İyidir Öteki Diyor Kürt İyidir.Ha Bana Giren Çıkan Var mı İstersem Olmaz Anam Türk Babam Kürt.Muğlaya Giden Arkadaşın Babası Mhp'liydi Ama Gidip Geldikten Sonra Bu Çocuk Mhp'ye Düşman Kesildi Bu Sene Oyunu Hdp'ye Verdi Ama O da Barajı Geçsin Diye Aslında Chp'ye Atacaktı.Bende Pkk'yı Sevmiyorum Silahlı Değil Siyasi Mücadele Taraftarıyım Ama Arkadaş Ona da İzin Vermiyorlar.Ağrı'da Bile Hdp'ye Saldırmaya Çalışan Oldu.Bu Ankara'daki Patlamadan Sonra Binlerce Genç Eline Silah Aldı Tarayacaz Hepsini Ağrıda Akp'li (Olaydan Akp'yi Sorumlu Tuttukları İçin) Bırakmayacaz Yeter Dedi Ve Orada 80 Yaşındaki Aşiret Ağası 20 Yaşındaki Gençlerin Elini Öpüp Ayaklarına Kapandı Etmeyin Diye.Kürtlerin Barış İsteği Gerçekte Takan Yok.

okanbozkurt23

bi barış istiyosanız eğer eli kanlı olanları eli silah tutanları teslim ediceksiniz onlarca türk kürt laz şehit oldu evinde,yatağında uyurken yada alışveriş yaparken pazarda karısının çocuğunun önünde madem barış istiyosanız askere polise korucuya köylüye kalkan eli kırıcaktınız madem barış istiyoduysan sen ve senin gibi gençler doğru yolu göstericekti yaşıtlarına ki çıkmıycaktı dağa sadece istemekle hiç bir şey olmaz

noblesseraizel

Aynen öyle biz burada insanlara doğruyu göstermeye çalışıyoruz pkk ile olmaz diyoruz. Ama sizde orada görevinizi yapın sizde insanları uyarın ankara olayının altındaki yorumları görmedin mi bunu gören adama ben ne diyecem?

turgut-altinkok

Irkçıyız ne olacak?

Gizli Kullanıcı

Ne mutlu Türküm diyene! - Mustafa Kemal Atatürk

Gizli Kullanıcı

Yüksel Türk; senin için yüksekliğin hududu yoktur. - Mustafa Kemal Atatürk

Gizli Kullanıcı

Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir. Türk milleti milli birlik ve beraberlik içerisinde güçlükleri yenmesini bilmiştir. Türk milletinin tarihi bir niteliği de güzel sanatları sevmek ve onda yükselmektir. Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır. - Mustafa Kemal Atatürk

Görüş Bildir