Görüş Bildir
Haberler
iPhone 6s ve 6s Plus Satışları Beklendiği Gibi Gitmiyor

iPhone 6s ve 6s Plus Satışları Beklendiği Gibi Gitmiyor

Batuhan
16.10.2015 - 13:07

9 Eylül’de San Francisco’da yapılan etkinlikle beraber tanıtımı gerçekleştirilen Apple iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın ülkemizdeki satışı 16 Ekim’den 23 Ekim’e çekilmişti. Yani esasında bugün satışa çıkacak olan yeni iPhone’ların satışı gelecek hafta başlayacak. Her ne kadar ülkemizde satışlar başlamamış olsa da, dünyada birçok farklı ülkede çiçeği burnunda yeni iPhone’lar satışa sunulmuş durumda. Haliyle, satış rakamlarına ilişkin birtakım bilgiler ve haberler de yayımlanıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Çin’de ilk parti satışların başlamasıyla beraber; iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, ilk haftasonunda toplamda 13 milyon adet satmış ve süre bazında iPhone 6’ya kıyasla yeni bir rekor kırmıştı. Ancak, yapılan araştırmalar (Pacific Crest) neticesinde Apple’ın bileşen siparişlerinde %15’lik bir azalma olduğunu gösteriyor. Yani aslında bileşen siparişinin azaltılıyor olması, firmanın öngördüğü satış rakamlarının biraz daha altında gerçekleşebileceğine işaret ediyor.

Yani Apple’ın ilk öngörüde 75 – 80 milyon bandında beklediği satış rakamları analiz ve raporlamalara bakılırsa 65 ile 70 milyon adet civarına gerileyebilir.

Teknolog

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
76
33
28
26
24
8
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

S takısı ekleyip piyasaya sundular, benim telefondan bi farkı yok :)