Instagram'da Yeteneklerini Döktürerek Çılgınlar Gibi Takipçi Yapan Ev Hanımlarının Aşırı Renkli Paylaşımları

-
10 dakikada okuyabilirsiniz

Instagram bir sosyal medya trendi ve bu trendi belirleyen öncüler de elbette var. Hayır hayır, Şeyma Subaşı falan değil. Onların ismini belki siz bilmiyorsunuz ama paylaşımlarını artık cümle alem biliyor. Evlerine özenen, sunumsuz misafir karşısına çıkmayan ve her daim hamaratlıklarını çektikleri fotoğraflarla duyuran ev kadınlarından bahsediyoruz. Aşağıda daha detaylı bahsettik onlardan, buyurun...

Instagram'ın "keşfet" kısmına bastığınız zaman, bu yetenekli ev hanımlarının paylaşımlarını görmemeniz imkansıza yakın. Hatta belki siz de takip ediyorsunuzdur...

Ev dekorasyonları adeta bir Hansel ve Gretel masalı gibi. İnsanın koltukları, halıları, perdeleri pamuk şeker sanıp yiyesi geliyor.

Her ne kadar son moda koltuklar ya da süslenmiş masalara sahip olsalar da, misafir olmadığı sürece yer sofrasında yemeyi tercih ediyorlar.

Yemek yapmak onlar için büyük bir tutku. Ancak hazırlanan yemekler sofraya gitmeden önce mutlaka Instagram için bir adet fotoğraf çekiliyor. Bu yüzden mutfak sahibinin kim olduğunu yazan bir adet tabela, demirbaş olarak tezgahta duruyor.

Kahvaltı, akşam yemeği, beş çayı dışında "Yatsılık" olarak tanımladıkları bir öğün daha var. Akşamın geç saatlerinde kalabalık olarak ve bol çeşitli bir sofra kuruyorlar.

Salondaki sofranın fotoğraflarını çekerken arka planda mutlaka bir televizyon var çünkü bu sunumlar, dizi keyfi eşliğinde tüketiliyor. Fotoğraflarda en çok görülen de Diriliş Ertuğrul dizisinin sahneleri oluyor genelde.

Sunum için illa misafirli sofraların fotoğraflarını paylaşmıyorlar tabii ki. Çocukların beslenme çantalarını hazırlarken de yeteneklerini konuşturup bir foto da beslenme çantası için çekiyorlar.

En yeni, en süpersonik malzemeleri onların mutfağında görmek mümkün. Yeni çıkan tavadan siz 10 yıl sonra haberdar oluyorsanız onların anında bilgisi oluyor; yenilikler asla kaçmıyor.

Günün yorgunluğunu yine televizyon karşısında pembiş pembiş hazırlanmış çay sunumlarıyla atıyorlar. O kadar yorgunluğun ödülü de tabii ki tatlıyla olur!

Tabakta makarna ya da bonfile olmasının hiç ama hiç önemi yok. Önemli olan onların gözleri bayram ettiren sunumları, özenle seçilmiş yemek takımları... Keşke herkes evini böyle sevse, yalan mı?

Instagram'da sunumlarını paylaşmak onlar için ekstra bir yük değil aksine bir rutin. Bu sayede Instagram hesaplarında reklam yaparak ek gelir elde ediyorlar. Evinin koltuk takımını yenileyip, mutfağını komple değiştiren bile var bu şekilde.

Instagram çoktan bu yetenekli ev hanımları tarafından ele geçirildi. Gözlerimiz pembe halılara, yaprak sarmasına ve çay keyfine onlar sayesinde doydu.

Şeyma Subaşı'nın bile Instagram'da bu kadar süksesi yok. Ellerinize sağlık hanımlar...

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tc-tecir-helvacilar

Allah başka dert vermesin :)

ozleemctk

100de 1500 akp secmeni bunlar. Yermiyorum lan bilakis hafif özenmiyor da değilim neden mi? Çünkü mutlu görünüyorlar.

nealakasivar

Kekolar..

doktorathena

Tüm hayat kailemin bu olacağı aşamaya geçmektense ... neyse kırıcı olmıyayım. Öyle mutlular ki yapıyorlar tamam tamam da sıkılmıyor musunuz bunu yaparken. Biri şu furyayı başlattı ve arkası kesilmedi. Tek derdiniz buysa şayet vallahi bravo hayatı yaşıyorsunuz.

zamansiz-kontes

İnsanların hayatları üzerinden kendinizi yüceltmeyi bırakın artık. Bırakın öyle mutlu oluyorlarsa yapsınlar. Size mi, kime zararı var? Kendi hallerinde yapmak istediklerini yapıyorlar ve kendilerine benzeyen kişiler onları takip ediyor. Siz takip etmeyin, daha önemli konular varken bunları galeri konusu yapmayın mesela. Evlerinde huzur bulmak isteyen ve kendi dünyalarında mutlu olmak isteyen insanlardır belki. Başkaları yerine artık kendimizle uğraşalım; nasıl daha özüme dönük, nasıl kusur görmeyen bir insan olurum, nasıl kendimi geliştiririm diye. "İnsanı ateş değil kendi gafleti yakar; herkeste kusur görür kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan o sana öyle bakar." Mevlana. Saygılar.

why

Daha önemli konular diye diye bunları erteledik ve daha önemli konular geldiğinde, önce diğer işleri halledelim dedik, kendimizi bu kısır döngünün içine kapattık. Onun haricinden sevsek de sevmesek de toplumun içinde yaşıyoruz bu açıdan bakınca pek masum gelmiyorlar. İnsanlara sadece kendisi evliymiş gibi davranmak ve evli insanların en mükemmeli olduğu fikrini empoze etmek. Aman ne harika. Takip mevzusuna gelince, zaten keşfete bir bas her yerde bunlardan var. Ben belki sadece oyun sayfalarını takip ediyorum ve keşfete basıyorum, her 3 satırda bir bunlarla karşılaşıyorum. Bir tanesine girip taglerine bakıyorum, şimdiye kadar oynadığım tüm oyunları kadın başka her şey ile birlikte koymuş. Hâlâ masum mu ?

zamansiz-kontes

Kasmayın bu kadar. Bırakın sadece kendi evliymiş gibi davransın. Siz takip etmezseniz sizin gibi düşünenler takip etmezse istediğiniz dünyaları yaratırsınız... Her şey instagramdan veya faceden ibaret değil. Evet daha önemli konular var. Mesela kadın cinayetleri, mesela hayvan hakları (haksızlıkları), mesela çocuk tacizleri/tecavüzleri, mesela ahlaki yozlaşma, mesela eğitimdeki sorunlar. Bunun gibi takipi çok olan siteler, ağırlıklı olarak bu konuları galeri konusu yapsa biraz daha fazla kamuoyunun oluşmasına sebep olabilir. Ama işte yozluk bunu gerektirir; Nerede gereksiz işler var kimin eli kimin cebinde onları reklam yapar popüler siteler. Bu da toplumun düzeyini yansıtır. Neyse dünyada neyi sorun olarak görüyorsak ufkunuzun genişliğini de görmek o kadar mümkün. Keşke tek sorunumuz yeni gelinler olsa, kolay çözülür o iş merak etmeyin. Saygılar.

why

Aynı şeyleri söylüyoruz ama nedende sanki farklı şeyleri söylüyormuşuz gibi diretmenize anlam veremedim. Her şey sosyal medyadan ibaret demiyorum, bunlar öyle davranıyor diyorum. Neyse kime ne anlatıyorum ben.

zamansiz-kontes

Saygılar...

why

Saygılar yazdığına göre kendini "cool" sandığın önemsiz hayatına dönebilirsin. Zira pek umrumda değilsin sadece sizin gibilere acıyorum.

Başlıklar

Diriliş ErtuğrulInstagramMakarnaŞeyma SubaşıSosyal MedyaTercihçaydizişeker
Görüş Bildir