Görüş Bildir

etiket Instagram Üzerindeki Sahte Güzellikleri Göstermek İçin Photoshop Yapan Fitness Blogger'ı

Haberler
> Instagram Üzerindeki Sahte Güzellikleri Göstermek İçin Photoshop Yapan Fitness Blogger'ı

Instagram'ı artık herhangi bir sosyal medya platformundan çok bir ilham kaynağı, bir motivasyon sebebi olarak kullandığımızı görüyoruz. Örneğin, spora mı başlamak istiyorsunuz? Doğu kişileri takip edin ve bir de bakmışsınız ki spor salonuna kayıt yaptırmışsınız bile. 

Fakat Instagram'da her gördüğümüz fotoğrafa inanıp kendi vücudumuzdan nefret etmememiz gerektiği de apaçık ortada. Öyle ki bu fitness blogger'ının yöntemini sizlerle Metro'dan paylaşalım istedik.

Kaynak: http://metro.co.uk/2017/06/01/fitspo-...

İşte bu bol bol fitness ve spor paylaşımı yapan kadın kendi fotoğraflarına Photoshop yaparak Instagram'ın ne kadar acımasız bir yer olduğunu göstermek istedi.

Aynı zamanda bir psikolog olan Stacey Lee kendi Instagram hesabını insanların vücutları hakkında özgüven duymasına yardımcı olan bir yer haline getirmek istediğini anlatıyor.

İşte bu yüzden Stacey aşağıda gördüğünüz gibi birkaç paylaşım yaptı.

Stacey'nin "Gerçek ve Photoshop" konseptinde birden fazla paylaşımı var.

'Kendi profesyonel mesleğimde tedavi etmek zorunda kaldığım ve sık tekrarlayan bir durum negatif vücut algıs ve bunun özgüven üzerindeki etkileri. İnsanın kendi değeri bir imgeye, tartıda gördüğü bir rakama, kıyafetlerin bedenlerine, cildin pürüzsüzlüğüne, belin inceliğine, karın kaslarına, bacakların arasındaki boşluğa bağlı olura bu değer asla doğru şekilde ölçülemez.'

"Her gün onlarca gerçek olmayan fotoğraf görüyoruz. Bu fotoğraflar yüzünden asla en iyisinin biz olamayacağımız algısı oluşuyor."

Stacey kendi sosyal medya hesaplarında da Photoshop gibi programlar kullananları takipten çıkardığını ekliyor.

Stacey bu yaptığı sayesinde takiçilerinden de bol bol olumlu tepki aldı.

'Ne olursa olsun önce kendinizi sevin' mesajı çoğu kişi için ilham olmuş.

Stacey'yi gerçekten önemli bir noktaya değindiğin için tebrik ediyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
936
248
142
139
135
135
103
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ilker Ilerler

İşte bu şekilde kendinizi sevin diyen insanı kabul ederim. 300 kilo ablam çıkmış kendinizi sevin diyor bir uçtan bir uca sevmeye kalksam 3 haftamı alır.

afdsuhusafd aynen :D

u. de.

neyini tebrik edelim ? acaba gerçek fiziği kötü olmuş olsaydı bunu yapacakmıydı? aa bakın aslında shoplamadan da taş gibiyim nidasında gereksiz salak saçma b... Devamını Gör

Jager

Bence göstermek istediği tek şey vücudu, instagram acımasızmış da bişeymiş de. Hep dikkat çekme çabaları.

Pelin Nimer

hiç.