Görüş Bildir

Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır? İşte Instagram Mavi Tik Alma Yöntemleri...

Anasayfa > Güncel

Sosyal medya dünyasında en çok kullanılan platformlardan biri olan Instagram hepimizin hayatında önemli bir yer teşkil ediyor. Bununla beraber önceleri daha çok ünlülerin hesaplarında gördüğümüz mavi tiki şimdilerde bir çok kişinin hesabında görmek mümkün. Eskiden belirli kriterlere bakılarak kendiliğinden verilen mavi tik, yani onaylı hesaba geçiş artık başvuru yapılarak veriliyor. Bizde Instagram'da mavi tik nasıl alınır? sorusunun cevabını haberimizde sizler için derledik...

Kendimizi en özel hissettiğimiz yerler artık sosyal medya uygulamaları. Bu uygulamalar arasında da en güzel anlarımızı paylaştığımız, beğeniler ve yorumlar alarak kendimizi özel hissettiğimiz Instagram uygulaması var. Özellikle son zamanlarda Instagram'da sosyal medya fenomenliğinin artması ve bununla birlikte yine Instagram üzerinden para kazanabilme durumları bir çoğumuzun tercihi olabiliyor. Bunları yaparken de aklımıza ilk gelen Instagram'da mavi tik alma oluyor. Instagram'da mavi tik alma, yani onaylı hesaba geçmek hem bizim güvenliğimizi (telif hakkı gibi) hem de takipçilerimizin bize olan güvenini sağlıyor. Peki Instagram mavi tik nasıl alınır? Instagram mavi tiki neye göre veriyor? detaylar haberimizde...

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram'da kişisel haklarını korumak ve paylaşımlarını telif altına almak için Instagram hesabı doğrulama, yani mavi tik alma işlemi önemli bir adım. Mavi tik alma işlemiyle kendi güvenliğini sağlarken aynı zamanda da takipçilerin açısından güvenilir bir hesap olma adımını tamamlamış olursun. 

Önceleri Instagram kendi belirlediği kriterleri sağlayanlara direkt olarak kendi mavi tik verirken artık mavi tik almak için başvuruda bulunmak gerekiyor. Bu başvuru adımları ise şöyle; 

Birinci Adım

  • Ayarlar,

  • Doğrulama iste,(Çıkan ekranda ad, soy ad ve kimlik bilgileri girilir)

  • Mavi tik formunda istenilen diğer bilgiler eksiksiz doldurup form onaya gönderilerek işlem tamamlanır.

İkinci Adım

Eğer doğrulama iste kategorisi karşısına çıkmıyorsa;

  • Ayalar,

  • Aşağıda destek başlığının altında 'Sorun Bildir',

  • Ardından 'Görüş Bildir',

  • 'Özelliği Seç' kısmından 'Profil',

  • Sağ üstten devam ederek 'Neyi Geliştirmemizi İstersin' kısmına hesabınızı doğrulamak istemenizin nedenlerini gerekli bilgileri yazarak başvuruyu tamamlayın.

Instagram Mavi Tiki Neye Göre Veriyor?

Instagram Mavi Tiki Neye Göre Veriyor?

Instagram mavi tiki verirken çeşitli kriterlere bakıyor. Bu kriterler arasında hesabın gerçek bir kişiyi yansıtması gerekiyor, yani olamayan bir kişi veya bir dizi, film karakteri mavi tik alamaz. 

Hesabının herkese açık olması gerekiyor ve bir profil fotoğrafı, biyografi metni ve en az bir paylaşımın bulunması lazım. Bu bir paylaşımı az ünlü veya az tanınmış bir kişiysen arttırmakta fayda var.

Fazla takipçi olması da diğer kriterler arasında. Yani fazla takipçi olması fazla aranmana, başka hesapların seni etiketlemesine, fazla beğenilere neden olarak etkileşimini arttırır ve güvenilir, gerçek bir kişi olduğunu göstererek mavi tik almanı hızlandırır.

Aşağıdaki Haber de İlginizi Çekebilir

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?