Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanoğlu Salaklığa Doymuyor: Plajdaki İnsanların Selfie Sevdası Yüzünden Ölen Yavru Yunus

10bPAYLAŞIM

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e yakın bir sahilde karaya vuran yavru yunus, tekrardan suya götürülmek yerine elden ele dolaştırılıp selfie malzemesi yapılınca öldü.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Topluluk, işleri bitince yunusu sahilin bir köşesine attı.

KAFA: "Ölüsünü de çekelim"

Kıyıda bulunduğunda dahi son derece su kaybetmiş olan yunusun bir an önce doğal habitatına kavuşturulması gerekiyordu.

Bunun yerine turistik bir kalıntı muamelesi çekilen ve kupa gibi elden ele dolaştırılıp selfie objesi haline getirilen hayvan, alışkın olmadığı şartlara uzun süre maruz kalınca ölüme mahkum oldu.

Nadir ve nesli tehlikede bir tür olan La Plata yunusları, normal şartlar altında 20 yıla kadar yaşayabiliyor.

Ama diğer yunusların aksine, kara şartlarına o kadar dayanıklı değiller.

Sonuç olarak elde olan: İnsan bencilliğinin bitimsizliği ve içlerinden birinin henüz bebek sayılabilecek bir yaşta ölmesi.

İnsanların gerçeklere sırtlarını değil, yüzlerini çevirdiği; sosyal kaygılarla değil, doğa sevgisiyle hareket ettiği bir dünyanın hayali şimdilik uzak gibi görünüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emrekarayel

Cehalet. Normal yunuslar susuzluğa bir müddet dayanabiliyor tabii derileri ıslak tutulmak kaydıyla. Görsellerde ıslak havluya sarmış olmalarının nedeni de bu. Normal yunus muamelesi yapmışlar, ama belirtildiği gibi farklı ve hassas bir yunus türüymüş. Tabii keşke hiç bir hayvan insanoğluyla karşılaşmasa, bu travmayı yaşamasa ama...

aden-lcn

küfrün bittiği yerdeyim.

klemenjero

http://onedio.com/haber/zipkinla-vurduklari-yavru-yunusu-pisirip-yemeye-calismislar-442150

kbrnrshn

Allahın gerizekalıları ya bıktım bu insanoğlundan ya :(

lana-del-rey

biride çıkıp dememiş ki hayvan ölüyor!! suya atın ne kadar düştük böyle ne kadar içinden çıkılmaz bir hale geldi bu dünya diyecek söz bulamıyorum bakalım sonumuz ne olacak?

Görüş Bildir