İnsanlık Bu Değil! Her Kriz Anında Ortaya Çıkan Fırsatçıların Hayatımızı Ne Kadar Zorlaştırdığını Görünce Hayret Edeceksiniz

-
Abone ol

İnsan yaşattığıyla sınanırmış derler, inşallah bu fırsatçılar da aynı şeylerle karşılaşırlar!

1. Biliyorsunuz dün ülkemizde görülen Korona Virüsü sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 hafta, üniversiteler ise 3 hafta tatil edildi. Hal böyle olunca gençler, evlerine doğru yola çıkmak için otobüs terminallerine akın etti.

Ancak fırsatçılar her kriz anında olduğu gibi yine devredeydi. Mesela öğrencilerin gideceği kısa mesafede bile böyle fahiş rakamlar talep edildi.

Eğitime 3 Hafta Ara Verilmişti: Üniversite Öğrencileri Otogarlara Akın Etti - onedio.com
Eğitime 3 Hafta Ara Verilmişti: Üniversite Öğrencileri Otogarlara Akın Etti - onedio.com

2. Şöyle bir oturup düşününce bu fırsatçıların son zamanlarda ne kadar da çok karşımıza çıktığını düşündük. 1 TL'lik maskenin uçan fiyatlarına ne diyorsunuz?

3. 

Peki ya halkın virüsten korunmak amacıyla satın aldığı kolonyaların dakikalar içinde göklere çıkan fiyatları ne olacak?

4. Aslında sadece Korona krizinde yaşadığımız şeyler değil bunlar. 2016 yılına gidelim... Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen hain saldırı sonrası taksicilerin uyguladıkları fahiş tarife de yine unutmadıklarımız arasında.

5. Ha bunu unutursak kalbimiz kurusun bu arada. Daha yeni gerçekleşen ve ciğerimizi yakan Elazığ Depremi sonrası kiraların iki katına çıkması da insanlıkla açıklanabilecek bir durum değil.

6. 15 Temmuz'da yaşadığımız darbe girişimi sonrası kendini "Gazi" olarak tanıtan ve gazilik maaşı için başvuran kişiyi de listeye almazsak yazık olur. Bu kişinin aslında 16 Temmuz gecesi arkadaşıyla kavga ettiği ortaya çıkmış ve savcılık kendisiyle ilgili soruşturma açmıştı. Fırsatçı, aldığı parayı devlete iade etti.

7. Sınır kapılarının açılmasının ardından Yunanistan'a insan kaçaklığı yapanlar da göğüslerini gere gere fiyatları artırdıklarını açıklamışlardı. Kişi başı 500-600 dolar kaçakçılık fiyatı, 1000 hatta 2000 dolar'a kadar çıkmıştı.

8. Orada olmayanlar için bir şehir efsanesi ama orada olanlar için dünyanın en acı tecrübelerinden biri de bu. Ağustos'un ortasındaki 99 depremi sırasında suları astronomik fiyatlara satan esnafları da unutmadık.

9. Bakın bu da Facebook üzerinde bulunan bir Bakkal grubu. Korona virüsü kriziyle ilgili yapılan bir paylaşım var. Yorum yazanların hepsi esnaf. Biz artık sözün bittiği yerde olduğumuzu düşünüyoruz, gerisini size bırakıyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reshontheway

Az önce Çin'de hastalığı yaymaya çalışanlara Irk üzerinden demediklerini bırakmayanlar bu arkadaşlara ne diyecekler acaba? Haysiyetsizliğin, vahşiliğin Irk'ı yok. Dünya üzerinde bizim kadar istismarcı millet zor bulursunuz.

ucan-hipopotam

178 i arayıp teker teker isimle ihbar ederseniz hepsine ceza yazılır.

bookworm

#9 Ben okurken utandım bunlar yazarken utanmamışlar. Ayrıca bakkallar grubu ney lannn.

raporsuzbirdeli

Müslüman haram yemez diyip dinden ondan bundan bahsederler ama ne kadar pislik varsa Müslümanlarda... Bu söylediğim tüm Müslümanlar ülkeler için geçerli... Ne kadar alırsam o kadar kar ederim derdindeler... 20 yıl önce Muğla'da çok sıcak diye bir kıçı kırık bir bakkal 1lt suyu 5 liraya satmıştı...

Gizli Kullanıcı

Sorsan bunlar cennete gidecek, Avrupa Amerika'da bedelsiz maske dağıtan Coni cehennemde yanacak. Ben Coni ile cehennemde yanmaya razıyım arkadaş.

Görüş Bildir