Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanların Sık Sık Mastürbasyon Yapmasının Ardında Yatan Sebebi Duymuş muydunuz?

2.5bPAYLAŞIM

İnsanların neden sık sık mastürbasyon yaptığı uzun yıllar boyunca anlaşılamadı. Anlaşılamamasının temel nedeni hayvanlar aleminde çok yaygın görülmemesinden kaynaklanıyordu.

Ancak iki evrimci biyolog Robin Baker ve Mark Bellis'in ortaya attığı ve mastürbasyonun aslında insanlar için oldukça faydalı olduğunu açıklayan bir hipotez ile kafalardaki sorulara yanıt bulundu.

Bakalım nelere değinmişler:

Baker ve Bellis, 30 heteroseksüel çiftin seks hayatlarını inceleyerek araştırmalarına başladı. Bunun için seks öncesinde erkeklerin mastürbasyon yapması sağlandı.

Boşalmadaki meni örnekleri toplanıp incelendi.

Daha sonra çiftin cinsel ilişkiye girmesi sağlandı ve boşalmadan sonra kadının vücudundan atılan meni örnekleri alındı.

Bu meninin içinde bulunan örnekler de aynı şekilde toplanıp incelendi.

Cinsel ilişki sonrasında kadının vücudunun içinden atılan menide bulunan spermlerin diğer spermlere göre daha önce üretildiği ortaya çıktı!

Kısacası bu tez, tek bir biyolojik gerçeğe dayanıyor: Spermler yaşlanıyor!

Mastürbasyon ise canlılığından vazgeçmiş eski spermlerin vücuttan atılmasını sağlıyor ve böylece cinsel ilişkide genç, canlı spermlere yer açılıyor.

Erkekteki spermler ne kadar genç ise dişi üreme sistemi tarafından kabul edilme olasılığı o kadar artıyor!

Evrimsel sürece göz atacak olursak: İlkel zamanlarda mastürbasyon yapan erkeklerin, dişilerin belirli bir zamanda birkaç erkekle çiftleşme olasılığı göz önüne alındığında, baba olma olasılığı daha yüksek.

Kadınlarda ise durum biraz değişiyor. Mastürbasyon yapmalarının ardındaki sebep genel olarak orgazmı daha net bir şekilde kavrayabiliyorlar ve bu durum da kadınları seks yapmaya teşvik ediyor.

Ayrıca mastürbasyon sonrası vücuttan atılan sıvının vajinayı bakterilere karşı koruyabileceği üzerinde de duruluyor.

Kaynak

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mesut-kandemir

bir an göüzm editöre merve. ç yi aradı .

efrail-ustun

Harbi ona noldu, eşşeklerle yaptığı deneyimleri anlatıyordu XDD

efrail-ustun

2017 martından beri paylaşım yapmıyormuş iyi bari,

mustafa-yazicioglu

Gençleştirme kremlerine inanın gençler, arkasında bilimsel gerçekler var!

selim-sayin1

ne gibi usta

bracola

Vallaha Helal olsun.. Değişik bir bilgi..Bravo.

burak-ozbek2

editör aştı kendini gene :)

dincckoray

Saçmalık... Tamamen insanları ahlaksızlığa sürüklemek. Aşırı mastürbasyon düşkünlerinde aşağılık duygusu ve birkısım sinir bozukluğu el ve kol titremeleri çabuk sinirlenme halleri kalça ve bacaklarda dermansızlık, yorgunluk meydana gelir. Unutkanlık, dikkatsizlik, hafıza zayıflığı ve okuduklarını kolay kolay anlayamazlar. Buna düşkün kimselerin birşeyi ezberlemeleri güçleşir. Ezberlediklerinide çok çabuk unuturlar. Mastürbasyon bataklığına düşmüş bir genç birsürü şehvet hayaliyle zihnini meşkul eder. Ve bunun neticesinde de evlaneceği kimseye cinsel obje olarak bakar. Aşk ve sevgiden mahrum kalır. Ve belli bir zamandan sonra eşinde de aradığını bulamadığı için huzuru kaçar. Gençler... Mastürbasyon çok ahlaksız ve kötü bir alışkanlıktır. Kesinlikle bu bataklıktaki kimselerin boş geçirdiği vakitleri çoktur. Bu bataklıktan kurtulmanın birçok yöntemi var.

bracola

Burada sapkınlıktan değil düzenli masturbasyon yapılmasından bahsede. Bu istesende istemesende olan bir durum. Halk dilindeki RÜyalanma gibi.. Sen istesende istemesende vucut fazlalığı dısarıya atar.. Ama sapkınlık olan hastalık goruslerınde katılıyorum. Editorun burada verdiği msj ile senin değindiğin konu biraz farklı sanırım.

umit-turkkan

Hayırıdr lan her istediğinde kalkmıyor diye mi bu sinirin Koray :)

Görüş Bildir