Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlarda Hangi Koku Gibi His Bırakıyorsun?

-
Abone ol

Koku notaları kulağımıza çok havalı gelir değil mi ? Yok üst notaları amber kokar, alt notası baharat. Gel senin hangi notaların daha baskın bulalım! Lavantalar, fresh olanlar, egzotik kokular...

1. Haydi başlıyoruz, yakın arkadaşların sana nasıl seslenir?

Minnoş, tatliş
Çatlak, sıyrık gibi bir şey
Seksi, alımlı
Şeytana pabucunu ters giydiren cins

2. Kendini ödüllendir ve bir tatlı seç bakalım!

3. Favori içeceğin lütfen!

Gazlı içecekler
Meyve suları
Su
Alkollü içeçecekler

4. Eee özel zevklerden başladık, öyle de devam edelim ; dinlediğin müzik türü nedir?

Fantazi
Pop
Rock
Halk müziği

5. Eşinde görmek istediğin özellikler nelerdir?

Sadakat, dürüstlük
Koruma kollama, sahiplenme
Çılgın eğlencelerin adamı olsun
Başarılı ve hırslı olsun
Amannn yakışıklı olsun yeter
Erkek olsun, nefes alsın işte o kadar

6. Yağmurdan sonraki toprak kokusunu sever misin?

Severim tabii ki
Yok hayır sevmem
Tiksinirim
Off eskilere götürür beni

7. Gelelim en keyif aldığın spora!

Spinning
Pilates
Yoga
Step

8. Son sorumuz; bebek kolonyası sever misin, kullanır mısın? Haa bu arada soru öndeki minnoş için:)

Hayır kullanmam da sevmem de
Evet severim, arada da kullanırım
Severim, ama kullanmam
Limon kolonyası kullanırım ben

Lavanta kadınısın!

Asalet, romantizm ve gizem! Bilimsel adı latince "yıkanmak"tan gelen bir lavanta kadınısın sen. Temiz temiz kokan ruhun, çamaşırların, özgüvenin, saçların... Parfüm kullanmasan bile kendine has kokusu olan kadınlar vardır ya hani, işte sensin bu. Meryem Ana, güveleri giysilerden uzak tuttuğu ve iffeti koruduğu için lavantayı çok severmiş bilir misin? İffet:) Lavantanın yatıştırıcı etkisiyle; insanları yumuşatan, yatıştıran bir tarafın var senin. İnsanlar seninle sohbet ederken terapi almışlar gibi hissediyorlar.vÇamaşırların arasına konan lavanta tomurcukları gibisin. Kokladıkça huzur veren. Memleketini söylememizi istersen eğer yabani olarak Güney Fransa’da, Orta İtalya’da, Yugoslavya’da, İspanya’da ve Yunanistan’da yaygın durumdasın;)

Tarçın kadınısın!

Çevrendekilere enerji veren güç veren bir tarçın kadınısın sen! Tarçın demek kış demektir, battaniyeler altında tv izlemektir, salep höpürdetmektir . İlla seni yiyip bitirmeleri gerekmiyor ki, kokun yetiyor enerjini hissetmeleri ve onları ısıtman için. Yakılan bir mumda, bir oda kokusunda tarçının enerjisinde seni hissediyorlar. Avrupa'da 18. yüzyıla kadar en pahalı bitkilerin arasında yer alıyormuşsun. Şimdi insanlara hem şifa veriyorsun, hemde harika bir enerji. Tarçın yağı eskiden kadın parfümlerinde direk kullanılırmış ve cinsel ilişki sırasında eşlere de şifa verirmiş. Herkese faydan var kız senin:) Ve aynı zamanda ağrı kesici gibisin, kas ve eklem ağrılarına da süper geliyorsun. Sen kokla kokla bitmiyorsun cicim!

Biberiye misin sen!

Zihinsel aktivitelerin kadınısın. Hafıza ve zihin üzerinde inanılmaz etkisi olan bir  biberiye kokusu gibisin...İşte senin de insanlar üzerinde böyle bir etkin var. Oturup seninle satranç oynasınlar, tüm mantık oyunlarını devirsinler. Seninle birlikte olanlar Alzheimer olmazlar yaaa!  Ev içindeki huzursuzluğun, miskinliğin geçmesine bile faydan oluyor, çünkü enerjiyi dengelemeyi bliyorsun. İlaç gibi geldin bee derler ya vallahi öylesin işte!  Yenilenme, uyum, istikrar, sükûnet, dinginlik ve verimlilik var kokunda!

Of nasıl söylenir ki odun kokusu desek ayıp mı ?

Odunsun demek olmaz, tamam bu cümleyi kurmayacağım. İnsanı çocukluğuna götüren bir kokun var senin. Anaç, koruyan kollayan, huzur veren. Masallar anlatsan dinlerler sabahlara kadar. Çevrendeki herkes sayende  koruma, kollama, doyurma, besleme gibi duygulara tok. Nasıl bir şeysin acaba sen pinokyoyu da adam eden kadın mısın vesselam:) Ama bunun sebebi ne biliyor musun? Ciddi ortamların kokusu değilsin çünkü. Ve senin bu kokundan insanların sana "Anneee" diyesi geliyor yaaa. Ağlamak, gülmek, ossurmak, tıksırmak her tür şeyi yanında rahatca yapalarıgeliyor işte;)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
heidininkankisi

Of nasıl söylenir ki odun kokusu desek ayıp mı ? TEŞEKKÜRLER ONEDİO

didem-tek

LAVANTA ...Asalet, romantizm ve gizem! Bilimsel adı latince "yıkanmak"tan gelen bir lavanta kadınısın sen. Temiz temiz kokan ruhun, çamaşırların, özgüvenin, saçların... Parfüm kullanmasan bile kendine has kokusu olan kadınlar vardır ya hani, işte sensin bu. Meryem Ana, güveleri giysilerden uzak tuttuğu ve iffeti koruduğu için lavantayı çok severmiş bilir misin? İffet:) Lavantanın yatıştırıcı etkisiyle; insanları yumuşatan, yatıştıran bir tarafın var senin. İnsanlar seninle sohbet ederken terapi almışlar gibi hissediyorlar.vÇamaşırların arasına konan lavanta tomurcukları gibisin. Kokladıkça huzur veren. Memleketini söylememizi istersen eğer yabani olarak Güney Fransa’da, Orta İtalya’da, Yugoslavya’da, İspanya’da ve Yunanistan’da yaygın durumdasın;)

nurdaanc

Biberiye misin sen!

nergiz-sirinova

Biberiye misin sen! Zihinsel aktivitelerin kadınısın. Hafıza ve zihin üzerinde inanılmaz etkisi olan bir biberiye kokusu gibisin...İşte senin de insanlar üzerinde böyle bir etkin var. Oturup seninle satranç oynasınlar, tüm mantık oyunlarını devirsinler. Seninle birlikte olanlar Alzheimer olmazlar yaaa! Ev içindeki huzursuzluğun, miskinliğin geçmesine bile faydan oluyor, çünkü enerjiyi dengelemeyi bliyorsun. İlaç gibi geldin bee derler ya vallahi öylesin işte! Yenilenme, uyum, istikrar, sükûnet, dinginlik ve verimlilik var kokunda!

osmankayra

#5 soruda erkeklerin çözmemesi gerektiren soru olduğunu anlayıp çözmeyi bırakıp yorumları okumak :))))))

Görüş Bildir