Görüş Bildir
Haberler
İnsanlar Çıldırmış Olmalı! Antalya'da Biri Bıçaklanmış Biri de Tüfekle Vurulmuş 2 Caretta Caretta Bulundu

etiket İnsanlar Çıldırmış Olmalı! Antalya'da Biri Bıçaklanmış Biri de Tüfekle Vurulmuş 2 Caretta Caretta Bulundu

Batuhan
20.06.2019 - 11:06

Mayıs ayı itibariyle yumurta bırakmaya başlayan Çıralı, Olimpos ve Mavikent sahillerinde yaklaşık 2.5 ayda toplam 9 yetişkin caretta ve yeşil deniz kaplumbağası ölüsü bulundu. Son olarak Antalya'daki Belek turizm bölgesindeki sahilde, 2 caretta carettanın tüfekle vurularak ve bıçaklanarak öldürüldüğü bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

AA'da yer alan habere göre, Ekolojik Araştırmalar Derneği Başkanı ve Hacette Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Ali Fuat Canpolat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Belek'teki Boğazkent mevkisinde kumsalda bir hafta önce tüfekle vurularak öldürülen ve vücudunda saçma izleri olan caretta caretta bulduklarını söyledi.

"İnsanlar bir hayvana nasıl ateş eder"

"İnsanlar bir hayvana nasıl ateş eder"

Aynı bölgede bugün de yumuşak dokusu bıçaklanarak öldürülen caretta caretta bulduklarını dile getiren Canpolat, 'Nasıl bir mantık anlamıyorum. Çok üzücü bir görüntü. İnsanlar bir hayvana nasıl ateş eder. Nesli tükenme tehlikesi olan hayvanlar bunlar.' dedi.

"Artık doğayla barışalım"

"Artık doğayla barışalım"

Kumsala vuran kaplumbağaların öldürülmesinin üzücü bir durum olduğunu dile getiren Ali Fuat Canpolat, şunları kaydetti:

'Geçmiş yıllarda sahile daha çok ölü kaplumbağa vuruyordu ve ölüm nedenini anlamıyorduk. Ama yaklaşık bir hafta önce tüfekle öldürülmüş, bugün de bıçak saplanmış caretta caretta ölüsü bulduk. İnsanlar çıldırmış olmalı, ne alıp veremedikleri var? Artık doğayla barışalım. Belek bölgesi caretta carettaların yuvalama alanı ama bunun değerini bilmiyoruz. Bunu değer haline getirmek zorundayız. İnsanlar pelikanla turizm yapıyor, biz kaplumbağaların değerini neden bilmiyoruz? Turizm açısından da çok önemli hayvanlar.'

Yaşanan bu vahşete sosyal medya da sessiz kalmadı...

Yaşanan bu vahşete sosyal medya da sessiz kalmadı...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
520
195
86
20
5
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Ben köpeğime bile sesimi biraz yükseltince 5 dakika sonra vicdanım sızlmaya başlıyor.. Bu insanlar nasıl bu kadar kötü olabiliyor ..

İlginç Adam

Antalya'da her eve girilip didik didik aranmalı tüfek barındıranlar tek tek sorgulanmalı ve bu şerefsizler tutuklanmalı. Aslında o da yetmez. Oksijen israfı ... Devamını Gör

Kzlt

Kronik cinnet halinde ki aşağılıkların yapacaklarının sınırı yok. Tımarhanede sıradan günlük bir haber.