İngiltere'de En Yüksek Günlük Can Kaybı: 'Londra Kontrolden Çıktı'

 > 
18PAYLAŞIM

Koronavirüs mutasyonu haberleriyle gündeme gelen İngiltere'de salgının başından bu yana en yüksek günlük can kaybı bildirildi. Başkent Londra'nın belediye başkanı Sadiq Khan ise kentte salgının kontrolden çıktığını söyledi.

İngiltere Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, son 24 saatte 68 bin 53 Kovid-19 vakası tespit edildi, vaka sayısı 2 milyon 957 bin 472'ye yükseldi.

Son 24 saatte 1325 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle can kaybı sayısı 79 bin 833'e çıktı. Bu, 1224 ölünün kayda geçtiği 21 Nisan'dan sonra görülen en yüksek günlük rakam oldu.

Ülkede Kovid-19 nedeniyle 31 bin 624 kişinin hastanelerde tedavisi sürüyor, bunlardan 2 bin 929'u yoğun bakımda bulunuyor.

İngiltere'de Kovid-19'un daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından vakalar ve can kayıplarında ciddi artışlar görülmeye başlanmıştı.

Bunun üzerine ülke, 5 Ocak'tan itibaren yeniden karantinaya girmiş, Başbakan Boris Johnson halktan "sokağa çıkmamalarını" istemişti.

"Londra'da salgın kontrolden çıktı"

BBC'nin aktardığına göre İngiltere'de salgının merkezine dönüşen başkent Londra'nın belediye başkanı Sadiq Khan, kentte salgının kontrolden çıktığını söyledi. 

Londra Ambulans Hizmetleri'nin normal bir günde 5 bin 500 çağrı aldığını, şu anda çağrı sayısının 8 bine ulaştığını söyleyen Khan bir kriz noktasına gelindiğini vurguladı ve "Eğer bugün derhal önlem almazsak sağlık sistemimiz başa çıkamaz hale gelecek ve daha çok insan ölecek" dedi.

Khan şehirde bir dizi olağanüstü hal önlemini yürürlüğe soktu.

Ayrıca bakınız 👇

İngiltere'de Mutasyonla Daha Hızlı Yayıldığı Söylenen Yeni Koronavirüsle İlgili En Aydınlatıcı Açıklama Geldi - onedio.com
İngiltere'de Mutasyonla Daha Hızlı Yayıldığı Söylenen Yeni Koronavirüsle İlgili En Aydınlatıcı Açıklama Geldi - onedio.com
Londra'da Neler Oluyor? Yoğun Bakım Yatakları Bir Hafta İçinde Dolabilir... - onedio.com
Londra'da Neler Oluyor? Yoğun Bakım Yatakları Bir Hafta İçinde Dolabilir... - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir