İmkansız Diye Bir Şey Yok! Üniversite Öğrencisinin Kurduğu Marka Türkiye'den Dünyaya Açılıyor!

110PAYLAŞIM

Ege Tütüncü, İstanbul'da bir üniversitede Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü öğrencisi. Hali hazırda okurken TUTUNJ isimli bir tişört markası kurmaya karar veriyor. Şimdi siz diyeceksiniz ki, bu tarz bölümler okuyan herkes aynı şeyi deniyor. Ege için durum aynı değil; O'nun hayalleri BÜYÜK! Markasını sadece Türkiye'ye değil, tüm dünyaya tanıtarak, ülkemizden çıkan bir markanın dünyaya açılmasını sağlamak istiyor!

Sadece istemekle de kalmamamış. Bunun için 3 senedir elinden geleni yapmış genç tasarımcımız.

Mesela şu hanım size tanıdık geldi mi? Bu ünlü, Amerikalı model Meredith Mickelson. Peki Ege'yle ne gibi bir bağlantısı var diye soracaksanız olursanız; üstündeki tişörtün markası TUTUNJ!

Mesela şu hanım size tanıdık geldi mi? Bu ünlü, Amerikalı model Meredith Mickelson. Peki Ege'yle ne gibi bir bağlantısı var diye soracaksanız olursanız; üstündeki tişörtün markası TUTUNJ!
Mesela şu hanım size tanıdık geldi mi? Bu ünlü, Amerikalı model Meredith Mickelson. Peki Ege'yle ne gibi bir bağlantısı var diye soracaksanız olursanız; üstündeki tişörtün markası TUTUNJ!

Eh halası falan diyeceğiz diye beklediniz; ama elimizde daha iyisi var! Meredith Mickelson, Ege'nin tasarladığı ve ürettiği tişörtün yüzü olmuş! 

Elinden geleni yapmış demiştik. Bu da onlardan biri.  Mart 2015'te kurulan TUTUNJ, daha ilk senesinde (Mart 2016) Los Angeles'ta yaşayan Amerikalı model Meredith Mickelson ile bir işbirliği ve bu işbirliğinin getirdiği başarı ile sadece Amerika'da 41 şehir 25 eyalet ve Dünya'da Avustralya'dan Çin'e kadar 20 civarı ülkeye satış yaptı.

Peki bitti mi? Bu kadar mı? HAYIR!

Ekim 2017'de dünyanın en ünlü İtalyan bloggerlarından Chiara Ferragni'nin "The Blonde Salad" adlı markası ile bir işbirliği talebi sonrası,  görüşmek için Milano'ya davet edildi. Şimdiye kadar davet edilen ve görüşme yapan ilk ve tek Türk markası oldu. Toplantıda kendisiyle ve markasıyla ortak bir işbirliği çalışması yapmak için öngörüşmeler yapıldı. 

''Mart 2018 itibariyle 7.koleksiyonunu çıkaran bir marka olarak amacımız tekdüzelikten uzak, eğlenceli ve en kaliteli kumaştan yapılmış tişörtler (+kışın sweatshirtler) üretmek. Özel diktirdiğimiz flamlı kumaşımız, kaliteli pamuktan dikiliyor. Onbinlerce mal üreten bir marka olmadığımız için de maliyetlerimiz bir hayli artıyor ve kâr marjımız azalıyor. Bunu söylememin sebebi, maliyeti fazla olsa da ana odağımız her zaman kaliteli bir ürün ortaya çıkarmak oldu, yoksa piyasadaki daha ucuz, ortalama kumaşlardan ürün üretip kâr oranımızı arttırma şansımız vardı.''

Markanın 2.yılında Milano'da yaşayan ünlü türk tasarımcı Ege İşlekel ile ortak bir işbirliği yapıp, koleksiyon hazırladı. Dünyaca ünlü modeller Rose Bertram, Bianca Balti (eski Victoria's Secret modeli) ve Türkiye'de stiliyle ve tarzıyla tanınmış pek çok ünlü isim ürünlerini giyerek, tanıtarak destek oldular.

Rose Bertram

Şeyma Subaşı

Demet Şener

Aslışah Alkoçlar

İdil Tatari

Sizin desteğinizle bir Türk markası, dünya markası olabilir!

''Türkiye'de sadece 3 sene önce kurulan bir markanın büyük işler başarabileceğini herkese gösterme fırsatımız olacak. Amerika, özellikle e-ticarette, dünyaya açılmanın 1 numaralı kapılarından biri(2017'de e-ticaret harcamaları 100 milyar dolar) olduğu için ve bunun ufak bir provasını 2016'da Meredith Mickelson işbirliği ile yaptığımız için aslında gerçekleştirmek istediklerimizle sadece Amerika'ya değil pek çok ülkeye açılmış olma ihtimalini kazanacağız.''

Bir de Ege Tütüncü'nün kelimeleriyle dinlemek isterseniz, işte TUTUNJ'un hikayesi:

Gelin hep birlikte dünya markası yapalım! Katkıda bulunmak için tıklayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
orhan-topcu

Bu paylaşımdan sonra mı bilmiyorum ama sitesinde stokta ürün yok herşey satılmış :) heerşey

gzm-ynklr

Tebrikler başarılarının devamını dilerim.

ojexso

Melek yatırımcı bul kardeşim, böyle para toplayarak olmaz bu işler...

Görüş Bildir