Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu Kabul Edilmeyen Metro Hattı Hakkında Konuştu: 'Bütün Duraklara, Üst Geçitlere Yazdıracağım'

etiket İmamoğlu Kabul Edilmeyen Metro Hattı Hakkında Konuştu: 'Bütün Duraklara, Üst Geçitlere Yazdıracağım'

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yatırım onayı verilmeyen Beylikdüzü metrosu ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamanın doğru olmadığını söyledi. İmamoğlu, İstanbul’daki tüm metrobüs duraklarına ve üst geçitlere 'hükümetin İBB’nin yapacağı işleri engellediğini' anlatan afişler asılacağını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,Cumhurbaşkanlığı yatırım programına alınmayan Sefaköy-Beylikdüzü Metrosu açıklamalarıyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden (AYGM) gelen yanıtı değerlendirdi.

'Bu Twitter neymiş ya?'

'Bu Twitter neymiş ya?'

Bakanlıktan gelen “kesin proje yok, evraklar eksik” açıklamasına tepki gösteren İmamoğlu  “Yaklaşık 320, 330 gündür Ankara’da Ulaştırma Bakanlığı’nda süren görüşmelerin üzerine biz ne zaman ki bir açıklama yaptık; Twitter üzerinden aynı bir başka bakanın Twitter  üzerinden ‘ön inceleme başlattık' demesi gibi bu arkadaş da Twitter üzerinden ‘şu evrakları eksik' diye açıklama yapma zorunda kaldı. Bu Twitter neymiş ya? Yani ben diyorum ya devletimizin kurumları, kamu kurumları  trol benzetmesine yakışan yerler değildir. Trol gibi davranmayın derken bunu ispat edercesine bu tarzda girişim ve bu tarzda yazışma modelleri geliştiren insanları devlet aklına, devlet adabına uygun davranmaya davet ediyorum” dedi.

'Kesin projeyi 15 gün içinde teslim ederiz'

'Kesin projeyi 15 gün içinde teslim ederiz'

Kesin projelerin kendilerine hiç sorulmadığını aktaran İmamoğlu, kesin projenin mevcut olduğunu 15 gün içinde teslim edebileceklerini söyledi.

İmamoğlu “Biz çünkü zaten hızlı ilerliyoruz orada. Bir an önce ihaleye çıkmak istiyoruz. Ya bu ne, nasıl bir şey biliyor musunuz? Yanağını öpmek istiyorum. Sözüm ona soruyor. Yanağın nerede? Yani aslında ne öpmeye niyeti var, ne bu işi çözmeye niyeti var. Akıl tutulması” diye konuştu.

Bu konuyla ilgili Ulaştırma Bakanı'nı iki kez aradığını ve kendisine not bıraktığını ama bir geri dönüş olmadığını söyleyen İmamoğlu “Ben o şahsiyeti isminden dolayı değil bakanlık makamından dolayı arıyorum. O da bana dönmek zorunda. Cevap vermek zorunda. Bunun çoktan hazine onayı çıkmalıydı. Avan proje ile niye onay verdiniz Konya'ya? Bizim projemizin fersah fersah gerisinde. Niye verdiniz derken; helali hoş olsun, verin… Konya’nın da metrosu olsun. Bütün halk, millet bunun kasten yapıldığını, bunun bir iş engellemesi olduğunu görüyor” dedi.

'Bugüne kadar yapmadım, şimdi afişe edeceğim'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
232
127
33
20
19
3
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Emre Öztürk

aynen öyle her yere yazın.

Nurettin Bayar

Cumhurbaşkanını hedef göstermekten ve PKK, KCK, ABC, DEF, FGH, IİJ, KLM, PDF, JPEG, terör örgütüne üye olmaktan dolayı dosya açılır.

pazartesi

PEKKA yı unutmuşsun hahdhajdks

rcpbyrm

metro yalan , ezanı susturacaklardı...

ckkenon

Haklısın, boşuna metro sürücülerine makİNİST ( siyoNİST halka karışmış ajanları) denmiyor !!!!