Görüş Bildir
Haberler
İmam Boğaziçili Öğrencilere 'Terörist' Dedi, Cemaat Camiyi Terk Etti...

etiket İmam Boğaziçili Öğrencilere 'Terörist' Dedi, Cemaat Camiyi Terk Etti...

Ulaş
07.02.2021 - 19:20

Zonguldak'ta bir camide imamın, cuma namazı öncesi vaaz verirken Boğaziçili öğrencilere 'eşcinsel' ve 'terörist' dediği ileri sürüldü. İmama sinirlenen cemaatin bir kısmı camiyi terk etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, Zonguldak İnağzı Mahallesinde bir camide geçen cuma günü yaşanan olayda, iddialara göre imam S.E., namazdan önce yaptığı vaaz sırasında eylem yapan Boğaziçili öğrencilerin eşcinsel ve terörist olduklarını söyledi.

Bunun üzerine cemaattin içinde bulunan bazı vatandaşlar imam S.E.’ye tepki göstererek camiyi terk etti.

Bunun üzerine cemaattin içinde bulunan bazı vatandaşlar imam S.E.’ye tepki göstererek camiyi terk etti.

Camiye giden vatandaşlar imamın zaman zaman bu tip konuşmalar yaptığını ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen hutbenin dışına çıktığını belirterek S.E.’yi uyardıklarını ileri sürdü.

'Konunun buralara çekilmesi beni üzdü...'

'Konunun buralara çekilmesi beni üzdü...'

Cami hocası S.E., iddialar üzerine yaptığı açıklamada, vaaz sırasında üniversite ve öğrencilerin konusunun geçmediğini belirterek, şunları söyledi:

'Vaaz sırasında ne üniversiteden ne de öğrencilerden bahsettim. Ben Kur’an-ı Kerim’den ayetler okudum. Lut kavminin helak olmasından bahsettim. Siyaset yapmadım. Cemaatin içerisinden 2-3 kişi olayı siyasete çekip tepki gösterdi. O sırada cemaat içerisinde kargaşa oldu. Bir kişi de camiyi terk etti. Cemaatte o kişilere tepki gösterdi. Bu davranışlar beni çok üzdü. Ama hiçbir zaman üniversiteli gençlerimize terörist veya eşcinsel demedim. Biz imamlar camiye hiçbir şekilde siyaset sokamayız. Biz her cinsten, her renkten insana hitap ediyoruz. Konunun buralara çekilmesi beni üzdü.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
853
334
126
57
19
18
10
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Doruk Gulen

r nedir nasıl yapılır

Laplace's Demon

İmam siyaset yapmadım demiş ama hutbenin neden cuma namazından önce verildiğini bilen biri camilerin nasıl bir siyaset platformu olduğunu da bilir. İslamiyet... Devamını Gör

cenigz han

Akapenin militanlarından bazıları.