Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlkokuldaki Kara Tahtayı Ev Dekorasyonuna Katmanız İçin Size Gereken 17 Öneri

838PAYLAŞIM

İlkokulda pek sevmezdik belki kara tahtayı ama bu sıralar pek trend. Hem yumuşak bir havası hem de eğlenceli bir yanı var. Gelin biraz kara tahta boyası alıp evi güzelleştirmekle başlayalım!

1. Boş şişeleri hemen çöpe atmayın!

Evdeki boş şişeler de değerlenmek için çok uygun. Şişeleri kara tahta boyası ile boyayıp kurutun sonrasında tebeşir ve halat iplerle dilediğiniz gibi süsleyip vazo yapabilirsiniz.

2. Ortamdaki karışıklıklara son!

Kalabalık ortamlarda bardaklar karışabilir. Bunun çözümü olarak bardaklarınızı boyayıp sonrasında üzerine tebeşir ile sahibinin ismini yazabilirsiniz.

3. Özellikle çocuk partilerinin kurtarıcısı!

Evdeki miniğin doğum günü için eve bir sürü minik mi gelecek. Merak etmeyin herkesin yiyeceği, içeceği için kara tahta boyasını kullanabilir tebeşirle de duruma uygun bir konsept yaratabilirsiniz.

4. Sürekli açıp içini koklamayın!

Mutfaktaki baharatlar en çok karıştırılanlardandır. Bunun çözümü olarak da kavanozlarınızı kara tahta boyası ie boyayıp tebeşirle üzerine yazabilirsiniz. Böylelikle kavanozu değiştireceğiniz zaman kolayca üzerindeki yazıyı yenileyebilirsiniz.

5. Peki ya çalışma odası?

Çocuklar için ya da kendiniz için çalışma odasına kocaman bir yapılacaklar listesi yapmaya ne dersiniz? Böylelikle yapılacaklar her daim gözünüzün önünde olacak!

6. Dilerseniz tencereler bile güzelleşebilir!

Tencerenizin kaplaması konusunda mutsuzsanız kendi tasarımızını kendiniz yapabilirsiniz. Sadece boyayıp sonra da tebeşirle süslemeniz gerekiyor o kadar!

7. Balkonu da güzelleştirmesek mi?

Kocaman bir tahta kutuyu yeni bir saksı yapabilirsiniz. Böylelikle hem otlarınız daha düzenli olur hem de değişik bir dekorasyonla balkonunuzun havası değişir.

Kutunun içini kara tahta boyası ile boyayıp tebeşirle çeşitli şeyler yazın!

8. Peki ya normal saksılar?

Saksılardaki otlar aman karışmasın hangi yemeğe ne katacağımızı bilelim...

9. İlham gelmesi için kocaman bir tahtanız olabilir!

Çalışma masanızın bulunduğu duvarı kara tahtaya çevirip aklınıza gelen bütün yaratıcı fikirleri yazıp çizebilirsiniz.

10. Evde fazla mobilya yoksa biz de çizeriz!

Evde eksiklikler olduğunu düşünüyorsanız gelin varmış gibi davranın hem değişik bir dekorasyon olur hem de fazla eşya kalabalığı yaratmamış olursunuz.

11. Eksikler için yatak odası da tebeşirden nasibini alabilir...

Yatak başlığınız, halınız, bazı tablolarınız ya da komidininiz eksik olabilir ama fazla ihtiyaç yoksa sadece dekorasyon olarak olsun diyorsanız gelin bütün odayı boyayıp tebeşirle gerekenleri çizin.

12. Sabah kendinize minik mutlu notlar bırakın!

Sabah kalktığınızda mutlu uyanmaktan yanaysanız gelin baş ucunuza ya da yatak başınıza tebeşirle bunları yazın. Sıkıldıkça değiştirebilirsiniz hem!

13. Her odanın kendi eksikleri var...

Mutfakta ya da banyo da sık sık eksikler olabiliyor ama nedense o markete gidildiğinde aklımıza gelmiyor. Banyodaki eksikleri her sabah görebileceğiniz şekilde yazarsanız kolay kolay unutmazsınız.

14. Evet belki çılgınlık ama çok eğlenceli bir çılgınlık!

Herkesten farklı şeylere sahip olmayı seviyorsanız. O zaman gelin buzdolabınızı baştan aşağıya kara tahta boyasıyla boyayın sonrasında tebeşirle dilediğinizce süsleyin.

15. Yine unutulmayacaklara gelirsek...

Buzdolabını komple boyamak mantıklı gelmediyse o zaman minik bir tahtayı boyayıp üzerine sabitleyin ve mutfaktaki eksikleri her gün üzerine yazın.

16. Hangi yiyecek kime ait bundan sonra bilmek daha kolay!

Belki sıkıntılı bir ev arkadaşınız var ya da annenizin sizin için yaptığı şeyleri kardeşiniz siz görmeden silip süpürüyor. Durum bu olunca postitler işe yaramayabiliyor. Bunun yerine kapların kapaklarını kara tahta boyası ile boyayıp üzerine isim yazabilirsiniz.

17. Kutlama masaları da güzelleşebilir...

Belki değişik gelecek ama emin olun çok güzel! Muşamba masa örtülerini kara tahta boyası ile boyayın ve misafir dostlarınıza minik sürprizler yazın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lumos_03

Boyle seylere bakip gaza geliyorum sonra hicbir şey yapmiyorum

koala-neco

hayatımı kararttın mignon ^_^ hi hi hi

Görüş Bildir