Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlk Kez Yüzdükten 48 Saat Sonra Hayatını Kaybeden 4.5 Yaşındaki Evelyn'in Ağlatan Öyküsü

-

Hayat adil değil maalesef... Üzdün be "savaşçı prenses"...

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/living/1667365/...

2011 yılında Noel arifesinde doğan Evelyn, hemen her çocuk gibi Disney karakterlerini, güneşli havalarda dışarı çıkıp çimlerde oturmayı, çiçekleri koklamayı seviyordu…Ancak 168 milyonda bir durumda görülen bir rahatsızlığa sahipti.

Evelyn onun durumundan muzdarip dünyadaki sadece 42 kişiden biriydi. Çok nadir bir genetik durum nedeniyle çok şiddetli bir beyin hasarından ve kas güçsüzlüğünden muzdarip olan Evelyn günden 300'den fazla kez epilepsi (sara) nöbeti geçiriyordu ve başını kaldıramıyordu.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi kalbi de delikti küçük kızın ve ayrıca çok şiddetli göğüs hastalıklarıyla da mücadele etmek zorundaydı.

Nefes alabilmesi için de solunum makinesine bağlı olması gerekiyordu yavrucağın…Ve ayrıca reflüsü de vardı.

Evelyn suyu çok seviyordu. Tedavi gördüğü hastanenin kendisi için hazırladığı organizasyonla, yaşam destek ünitesine bağlı biçimde ve anne ile babasının desteğiyle de olsa yüzebilme şansını yakaladı.

Bu hastalığa rağmen bunu başarabilen ilk hasta olduğu belirtiliyor Evelyn'in...

Hastanenin hidroterapi havuzu Evelyn için tamamen renkli ışıklarla aydınlatıldı ve kurulan müzik sistemi ile de müzik keyfi yaşandı.

Ailesi ile beraber toplam 30’dan fazla hastane personeli herhangi bir komplikasyon için havuz çevresinde hazır bulundu.

IBM'de çalışan, 41 yaşındaki anne Debbie, kızının yüzdüğü esnada sürekli gülümsediğini söyledi ve bu rüya gerçekleşmesi için 24 saat çalışan hastane personelini överek, kendilerine teşekkür etti.

Debbie, şunları söyledi: 

"Evelyn suyu kesinlikle çok sevdi. Suya girdiği andan itibaren sadece gülümsedi. Evelyn'in içinde suya dair bir sevgi hep vardı ve ona son bir hediye vermemizin mümkün olması inanılmazdı. 

Ailesinin “savaşçı prenses” ismini verdiği Evelyn, annesi Debbie’nin tabiriyle “sihirli” bir deneyim yaşadı böylece.

"(...) Bunun ailemiz için gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez..."

Debbie ekledi: 

"Bize verilen bu fırsat son derece şaşırtıcı oldu. Bunun ailemiz için gerçekten ne kadar önemli olduğunu anlatmaya kelimeler yetmez. Hastane inanılmaz bir organizasyon yapmıştı ve bunun üzerine ben de bu hikâyeyi paylaşmak istedim ve buna dair hiçbir tereddüt yaşamadım."

43 yaşındaki ilkokul öğretmeni babası Elliot ise, kızına tam zamanlı bakabilmek için işini bırakmıştı.

Elliot ise şunları söyledi: 

"Evelyn benim için gerçekten ilham verici oldu.Benim tanıdığım en güçlü insandı. Ona bakmak ona yardımcı olmak benim için bir zevkti. Bizim ışığımız oldu. Kısacık hayatında azmi ve mücadelesi ile birçok insanın hayatına dokundu, onlara ve bize ilham verdi.

Debbie "Hastane personeli de bizim ailemiz oldu. Evelyn’in gözlerindeki ışığı görebildim.", diyor.

Fakat maalesef bu hediyenin üzerinden 48 saat dahi geçmemişti ki Evelyn çektiği ızdıraba daha fazla dayanamayarak hayata gözlerini yumdu...

Aile son olarak Evelyn hakkında "Çok güzel bir kızdı. O bizim savaşçı prensesimiz oldu. Fakat onun artık sadece çok yorgun olduğunu hissediyorduk. Onu çok özleyeceğiz..." dedi.

Yattığın yerde huzurlu ve çok mutlu ol savaşçı prenses... 😢🙏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
okyanusmanson

Ağladım,ağlıyorum :(

yori

sanırsam duyğusuzam neden şimdi daha huzurlu olduğunu düşünürem bebekler sorğusuz sualsız cennete gider orda burdakından daha mutlu olacağına eminem aileside umarım çabuk toparlar

semir

Bu nasıl bir şey SARSILDIM :(

derin-a-clk

sadece ağlıyorum... O minik bedende ne kötü hastalıklar yaşamış.. O acıyı tahmin etmek bile zor :( Gülenler, komik bulanlar Allah ıslah etsin sizi....

Gizli Kullanıcı

Millet çok üzülürken, ben neden hiçbir şey hissetmiyorum ki amına koyayım?

Görüş Bildir