Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlk Buluşmada Hesabı Kim Ödemeli Sorusuna Verdikleri Yanıtlarla Güldüren 15 Kişi

-

İlk buluşmanın nasıl olması gerektiği sıkça tartışılır. Bu soruya sizin de bildiğiniz gibi daha önce birçok yanıt verildi. Fakat konu hala tartışılmaya devam ediyor. Sizler için ''İlk buluşmada hesabı kim öder?'' sorusuna verdikleri yanıtlarla güldüren 15 kişinin cevaplarını derledik.

1. Bu da bir düşünce tabii.

2. Ülkenin imkanlarını seferber edenler...😂😂

3. Böyle düşünenler de oldukça fazla!

4. 😂😂

5. Yeterince borcu var zaten!😂😂

6. Güzel taktik.

7. En azından dürüst!😂

8. O zaman cebimizde para kalmayacak demektir.😢

9. Böylece ortada bir sorun kalmaz.

10. İsyanlarda!

11. Biraz abartmadın mı?😂

12. Çorbada bir tuzu olsun değil mi?😂

13. Genç çiftimize mutluluklar.😂

14. Doğruya doğru!😎

15. Bu kadar düşünmeye gerek var mıydı?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
suspicious

ilk buluşmada birbirine kanı kaynayan iki insan hesabı sorun eder mi sanıyorsunuz??he tam kaynamadı kan, vakit isteniyor, burada centilmen erkek hesabı kadına ödetmez. eğer kadın o düşüncede değilse, hesabı adama ödetmek istemez, bi iki ısrardan sonra saygı duymak gerekir. kadın doğası gereği sahiplenilmeyi kollanmayı sever ve ister. ilk buluşmada bunu görmek isteyen kadın oranı, görmek istemeyenden katbekat fazla olacaktır, bunda garipsenecek bir şey yok.

enk-capital

İlk kim dışarı davet ederse hesabı da o öder. Hem insanları dışarı çıkaracaksınız hem de hesap ödeteceksiniz. Yok öyle yağma! Gerçi benim bu dediğim kanka buluşmalarında koyduğum bi kural ama bence flört buluşmalarına da uyarlanabilir.

Gizli Kullanıcı

Hesap ödemeyi karakterine soyuna sopuna nefes alma nedenine bağlayan şizofren bir sevgiliniz varsa çözümü çok basit. Her hesap istendiğinde onu ve kendinizi germek yerine ödenen hesaba tekamül eden hediyeler almak. Parfüm, kemer, cüzdan kol düğmesi, ayakkabı gibi maddi değeri olanlar; fotoğraf kutusu, özel mumlar, baskılı resimler gibi manevi değeri olanlar vs vs...

Gizli Kullanıcı

Fakat ilk buluşmayı global olarak kadın ödemeli. Bugün benimle yarın başkasıyla ooh maşallah aylık akşam yemeğini çıkartıyor haspam algısını yıkmanın başka geçerli bir yolu yok. Ödeyin hanımlar tuvalete giderken ödeyin gizlice, kalkarken de gelecek sefere sözün olur diye kibarlık yapın borçlu gibi hissettirmeyin.

yalnizzadam

Buluşmada hesap işi biraz da fakirelere göre bence :D zenginin hesap derdi mi olur mk :D Neyse bu akşam ne ypsam da yemeği beleşe getirsem :D

yalnizzadam

Her zaman ilk ben öderim ve ikincisinde bir atak beklerim :) O atak gelmezse isterse dünyanın en güzel kadını olsun yine de olmaz o iş. Çünkü düşüncesiz insanla oturup sohbet edemezsin kendisini anlatır. YAŞANMIŞ. Zeki kadın zaten ikinci buluşmada işi bitirmiş olur :)

yalnizzadam

Eh tabi kadınlar az maaş aldığı için genelde :D mecburen her buluşma bana girer :) Son sevgilim 1.700 mü ne alıyordu :D Şimdi bu kıza hesap ödetirsen eve gidemez :) Acınası maaşlarla çalışan insanlar var. Ve çalışmak zorundalar daha iyisini bulana kadar. Lanet olası sistem

pervin-ozkara

Kadınlar az maaş aldığı için genelde nedir yaa? Şu erkekleri böyle konuşturan kadınları boğasım geliyor.

yalnizzadam

NE demem lazım? tanıştığım çoğu kadın 2. 2400 alıyor en fazla o da ennnnnn fazla

yalnizzadam

Hanımefendi farkında mısın bilmiyorum ama 2.000 iyi bir maaş değil :)

yalnizzadam

Ayrıca "şu erkekleri" de sensin. Sayıgısız.

pervin-ozkara

problem miktarda değil kadınlar olarak kısıtlamanızda. benim 6 personelim de erkek asgari ücretle çalışıyor. Siz farkında mısınız acaba ülkede sadece kadınların düşük ücret almadığının.

yalnizzadam

Acınası maaşlarla çalışan insanlar var. NE NEFRET DOLU İNSANSIN ARKADAŞIM OKUDUĞUNU Bİ ANLA YA. Hemen saldır hemen hiç okuma

yalnizzadam

Ve kaç tane kadın arkadaşım söyledi aynı işi yapsam da az maaş alıyorum diye. NE YAPAYIM YANİ BEN ŞİMDİ? OLAN ADALETSİZ BİR ŞEYİ EŞİTLİK ÇERÇEVESİNDE NASIL ANLATAYIM..

pervin-ozkara

hiç de nefret dolu değilim sadece cinsiyetçilik sinirimi bozuyor. "Kadınlar az maaş aldığı için genelde" genellemen için "şu erkekler" tanımlaması yerinde diye düşünüyorum.

pervin-ozkara

Dedim zaten başta suçun tamamı sizde değil sizi bu şekilde genelleme yapmaya sevk edenlerde de suç var.

yalnizzadam

Günaydın Pervin. Bence nefret dolusun :) Ve bunu da benden çıkardın.. Hanımefendi yaptığım bir tespit ve bu tespiti söylediğim zaman cinsiyetçi olmam. :) Dün için de kusura bakma azıcık gergindim sözlerim seni ve cinsiyetçi düşmanı arkadaşlarını rahatsız ettiyse de özür dilerim.

yazanhayalet

ben hiç cinsiyetçi bulmadım bu söylemi. Yıllardır basbas bağırıyoruz, aynı işyerinde, aynı emeği verdiğimiz erkeklerden düşük maaş alan çoookk fazla kadın var diye. Bununla ilgili onedioda sosyal deneyler, postlar paylaşıldı. Bir erkek de bize hak vererek bunu yüksek sesle dile getiriyor. Evet kadınlar "genelde" düşük maaş alıyor. özele bakinca asgari ucretin altında calisan erkekler de var.

yalnizzadam

Teşekkürrrrrrrrrrrrrrrr ederim :D ve günaydın :)

Görüş Bildir