İlk Adım Siemens ve Şişecam'dan Gelmişti: Çalışanlarına Ara Zam ile Destek Olan Şirketlerin Sayısı Artıyor!

 > 
3.9bPAYLAŞIM

Yaşanan ekonomik dalgalanmalar şirketlerin olduğu kadar hane halklarının bütçesinde de sıkıntılar yaratıyor. Bunu göz önüne alan bazı şirketler ise bu sıkıntılı dönemleri rahat atlatabilmeleri için çalışanlarına ara zam yapıyor.

Geçen hafta ilk kez Siemens Türkiye ve Şişecam, zamanından önce çalışanlara zam yapmıştı 👇

Gittikçe Düşen Alım Gücü Sebebiyle Emekçilerine Destek Olmak İçin Maaş Zammı Yapan Siemens ve Şişecam - onedio.com
Gittikçe Düşen Alım Gücü Sebebiyle Emekçilerine Destek Olmak İçin Maaş Zammı Yapan Siemens ve Şişecam - onedio.com

Hürriyet'te yer alan habere göre, süreç Freşa, Saran Holding ve Ecoplast'la devam ediyor. Freşa Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, yüzde 12.5’lik zamla amaçlarının bu dönemde çalışanlarına ekonomik destek vermek olduğunu söyledi. 

Saran Holding de 1 Eylül itibariyle çalışanların maaşlarına yüzde 7 ara zam uygulandığını açıkladı. 

Ecoplast ise yaşananların çalışanlar üzerindeki negatif etkisini azaltmak için ekim ayının ilk haftasında 1000 lira ek yardım yapacağını kaydetti.

Meyve aromalı maden suyu üreticisi Freşa Genel Müdürü Ercan Canımana tarafından çalışanlara yapılan duyuru şöyle 👇

“Yönetim Kurulumuz tarafından yapılan değerlendirme sonucunda çalışanlarımıza 2018 yılı sonuna kadar destek olmak amacıyla aşağıdaki karar alınmıştır. Eylül-Ekim-Kasım-Aralık 2018 aylarında hak edilen aylık ücretlerine ilave olarak net maaşın yüzde 12.5 oranında tutar çalışanlarımıza ek prim olarak ödenecektir. Tüm çalışanlarımızın bilgilerine sunarız."

Freşa Yönetim Kurulu Başkanı: "Birbirimizi düşünmemiz gerekiyor."

Freşa Yönetim Kurulu Başkanı ve Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu yaptığı açıklamada, çalışanlarıyla birlikte bir ekip olduklarını söyledi. Çakırmelikoğlu, “Biz ufak bir destek vermek istedik. Bir aile ortamından, bir aidiyet bağından söz ediyoruz. Geri dönüşleri de güzel oldu. Ama netice itibariyle bu süreçte çalışanlarımızı desteklemek istedik, çalışanlarımız bizim ekibimiz, birbirimizi düşünmemiz gerekiyor” dedi.

Saran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran tarafından yapılan duyuruda da "En değerli yatırım insana yapılandır" denildi.

“Elimizden geldiğinde tasarruf tedbirleri uyguluyor, bu süreci gerek ülkemiz gerek şirketimiz olarak en güçlü şekilde atlatmaya çalışıyoruz. Bugün grup olarak hangi noktaya geldiysek siz çalışma arkadaşlarımızın desteği ile geldik. Her zaman ‘en değerli yatırım insana yapılandır’ dedik ve çalışanlarımızla birlikte büyüdük. Bugün de aynı düşünceyle grup genelinde aldığımız bir kararı uygulamaya koyuyoruz. 1 Eylül itibariyle çalışanlarımızın aylık maaşlarına yüzde 7 ara zam uygulayacağız.”

Otomotiv yan sanayii firması Ecoplas ise 1.000 TL ek sosyal yardım kararı aldı.

Ecoplas’tan yapılan açıklamada, “Son dönemde ülkemizin yaşadığı döviz endeksli ekonomik baskı ve bunu fırsat bilenlerin yarattığı zam ortamı nedeni ile gelirlerimizdeki negatif etkiyi azaltmak adına siz çalışanlarımıza bir defaya mahsus, net olarak 1000 lira ek sosyal yardımda bulunacağız. Ek sosyal yardım ekim ayının ilk haftasında hesaplarınıza yatırılacaktır” denildi.

Sosyal medyadan da çalışanlarına destek veren firmalara tebrik mesajları geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir