Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İlginç Tarzı, Sıra Dışı Klipleri ve Tüm Karizmatikliğiyle Rap Müziğin Tarzanı: B E N F E R O

4PAYLAŞIM

Önce en sondan başlayalım. Yani Ben Fero'nun dün yayınlanan ''Orman Kanunları'' albümünden. Siz albümün en dikkat çeken şarkılarından olan ''Babafingo'' yu dinlerken, biz de yavaş yavaş içeriğe geçelim.

Ben Fero - Babafingo [Official Video]

1991 yılında Almanya'nın eski başkenti Bonn şehrinde dünyaya geldi Ferhat Yılmaz.

View this post on Instagram

G Ö Z L Ü K S Ü Z

A post shared by Ben Fero (@ben.fero) on

3 yaşındayken ailesi Türkiye'ye dönmüştü. Annesi Sivas, babası Trabzonlu. Kendisi İzmir'de büyümüştü.

Kaslı, karizmatik, yakışıklı olmasına bakmayın, renkli ve sempatik karakteriyle de baya eğlenceli bi kişilik.

Bu durum, soru - cevap videomuzda açıkça görünüyor zaten: 

https://www.youtube.com/watch?v=wDW3FsupapY

Çocukluğundan beri rap müzik dinliyordu. 2000'lerde kayıt denemeleri oldu ama ciddi boyuta ulaşmamıştı.

Şimdilerde en çok dinlediği yabancı rapçiler arasında Future, Migos, Gucci Mane vb. var.

Rap müzikteki harika çıkışını yakalamadan önce sağlık sektöründe çalışıyordu. Beyaz yakalıydı, zincirleri vardı.

Evet evet, her haliyle Amerika'da rap yapıyormuş gibi gözüken bu adam tam bir beyaz yakalıydı. Sabah 9, akşam 7.

''Artık zamanı geldi'' diyodu ki, zincirleri kırıp beyaz yakasını bir köşeye bırakarak, hayatını değiştirecek ''Mahallemiz Esmer'' adlı şarkısının çalışmalarına girişti.

'Amerika'ya gider yerim' dediği parayı biriktirmişti, ama kafasını bir şeyler karıştırıyordu ve sonunda Amerika'ya gitmekten vazgeçip, şarkısı ''Mahallemiz Esmer'' e sıra dışı bir klip çekti. Ve hayatını değiştiren o klip, 2018'in yaz aylarında, yayına girdi. Ondan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Şarkı çok kısa bir süre içinde milyonlara ulaştı. Büyük beğeni topladı. Rap müziğin bugünkü haline gelmesinde çok büyük bir payı olan Ezhel, İnstagram'da her gün bu şarkıyla ilgili paylaşımlarda bulunuyordu.

Artık üstünde daha büyük sorumluluk vardı: Bu başarıyı devam ettirmek. Ama o hiç bundan çekinmedi.

Önce ''Kimlerdensin'' sonra da '' 3 2 1'' Fero'nun rüştünü ispatlar nitelikteydi. Yavaş yavaş değil, baya koşarak yükseldi. 8 ay içinde çıkarttığı 3 şarkı da Youtube'da 26 milyon izlenme, Spotify'da ise 20 milyon dinlenmeye ulaştı. Bu müziğe yeni başlayan biri için inanılmaz bir başarıydı.

Tamam Body'ciydi, karizmatikti, kızlar ona hastaydı, ilk 3 şarkısı çok sevilmişti ama bunların hiçbiri konserlere çıkmak için yetmiyordu. Daha çok şarkı lazımdı. Tabii ki Fero bu durumdan da kaçmadı.

Albüm yapması lazımdı, albümü olmadan konserlere, turnelere çıkması çok zordu. Bunun farkındaydı ve 10 şarkılık ''Orman Kanunları'' albümünü hazırladı. Daha önce çıkan 3 şarkısıyla birlikte 7 yeni şarkı geliyordu yani.

Veeee tarih 20 Şubat'ı gösterirken Fero, birbiriyle zıt olan rap camialarının bile aynı anda desteğini alan, daha ilk günden Youtube'da trendlere giren ''Orman Kanunları'' albümünü yayınlamıştı.

Babafingo şarkısında kendisine ''King Kong'' diyordu ve her zorluğa göğüs germişti, Biladerim İçin 'de bu işi bırakmayacağını ve önceliklerini anlatıyordu, Motivasyon'da spora ve beslenmeye aşkını, Akalım'da ortamcılığını, Buldum'da şarkısına nakarat bulmanın sevincini.

Sonuç o ki, muhteşem çıkışından sonra, muhteşem de bir albüm yayınlayan Ben Fero, başarısının şans olmadığını herkese gösterdi. Biz de yakışıklı, sempatik, karizmatik bu adama uzun yolculuğunda başarılar diliyoruz. Ve kendi yazım stiliyle onu selamlıyoruz. B E N F E R O B Ü Y Ü Y O R G Ü N Ü G Ü N Ü N E

View this post on Instagram

K L I P O L M U Ş M U ?

A post shared by Ben Fero (@ben.fero) on

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nomadsoul

Kıroluk ne zamandan beri karizma olarak arz ediliyor?

sarper-yildiz2

simdi içerik tesadufen karsima tekrar cikti da bi goz attim , editor Ben Fero herhalde ? adami yerden goğe siğdiramamiş -_-

sarper-yildiz2

yakışıkli? karizmatik?🤔

Görüş Bildir