İklim Aktivisti Thunberg'in Portresi, Kadıköy'de Bir Binanın Duvarına Resmedildi

71PAYLAŞIM

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Mural Festivali yerli ve yabancı sanatçıları bir araya getirdi. Duvar sanatçılarının hünerli ellerinden çıkan çalışmalar Kadıköy sokaklarını renklendirdi. Festival kapsamında portesi yapılan isimlerden biri de, iklim değişikliği mücadelesi ile büyük destek toplayan 16 yaşındaki İsveçli aktivist Greta Thunberg oldu.  

Kadıköy Belediyesi, 6 yabancı ve 1 yerli sanatçının katıldığı Mural Festivali düzenledi. Festival kapsamında yapılan çalışmalardan biri duayen sanatçı Gülriz Sururi’nin resmi oldu.

Festivale Fransa’dan katılan Zag & Anje, Moda Caddesi’nde bulunan merdivenlere usta oyuncu Sururi’yi resmetti.

Geçen yıl hayatını kaybeden sanatçı Gülriz Sururi, Fransız sanatçı Edith Piaf’ın yaşamının anlatıldığı ‘Kaldırım Serçesi’ adlı müzikalde başrol oynamıştı.

Portresi yapılan bir diğer dikkat çeken isim, iklim değişikliğine karşı başlattığı ve pek çok ülkede öğrenciler tarafından destek gören ‘Fridays for Future' (Gelecek İçin Cumalar) hareketini başlatan İsveçli Greta Thunberg oldu.

Thunberg'in portresi de Portekizli mural sanatçıları Mr. Dheo ve Pariz One tarafından Kadıköy Göztepe’deki Mustafa Mazharbey sokakta bulunan bir binanın duvarına resmedildi.

Binanın fotoğrafı 'Fridays for Future' hareketinin Türkiye hesabından "Kadıköy sokaklarından Greta Thunberg ve tüm iklim aktivistlerine selam var" mesajıyla paylaşıldı.

Caferağa, Rasimpaşa, Göztepe, Koşuyolu mahallelerinde farklı sanatçıların çalışmalarıyla renklenen festival 14 Eylül’e kadar sürecek

Okulu boykot edip düzenlediği çevre eylemleri ile bütün dünyada gençleri hareketi geçiren İsveçli Thunberg, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmişti.

Henüz 16 Yaşında: İsveçli Çevreci Aktivist Greta Thunberg, Nobel Barış Ödülü'ne Aday Gösterildi - onedio.com
Henüz 16 Yaşında: İsveçli Çevreci Aktivist Greta Thunberg, Nobel Barış Ödülü'ne Aday Gösterildi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir