İkinci Bir Cilde Dönüşüp Makyajın Cildinize Temas Etmesini Engelleyen Tuhaf Ürün

304PAYLAŞIM

Kozmetik dünyası her geçen gün farklı bir yenilik sunuyor. Makyaj o kadar hayatımızın içinde ki, verdiği zararlar da kafamızın bir köşesini kurcalamaya devam ediyor. İşte şimdi makyajın cilde verdiği zararı önlemek için ikinci bir cilt görevi gördüğünü iddia eden bir ürün var.

Makyaj yapmayı çok sevsek de, içten içe suçluluk da duyuyoruz.

"Acaba cildime zarar veriyor muyum?", "Erken mi yaşlanacağım?", "Bu sivilce kullandığım ürün yüzünden mi çıktı?" gibi sorular, makyajı çok seven her kadının yakından bildiği şeyler.

Şimdi bu kuşkuları önlemek için cildi makyajdan ayıran bir makyaj bazı var!

"İkinci cilt" vaadindeki bu ürünün adı, cilt kalkanı ya da cilt yaması olarak geçiyor.

Şeffaf bir sıvı formundaki bu bazı makyaj yapmadan önce cildinize uyguladığınızda, üstüne yaptığınız makyaj cildiniz yerine ürüne tutunuyor.

Özellikle kolay kapatılamayan akne gibi cilt problemlerinde makyajın cildi daha da kötü hale getirmesini önlerken, pürüzsüz bir cilt görünümü de kazandırıyor.

Blogger ve Youtuber'ların son dönem favorileri arasında yer alan bu yenilikle ilgili kafalarda soru işaretleri de var tabii.

Örneğin cilt ürünlerinin cilde verdiği zararı önlemek isteyen ve cilde direkt temas eden bu ürünün kendisi ne kadar zararsız?

Ya da ciltte ekstra bir katman oluşturması, gözeneklerin daha da havasız kalmasına yol açmaz mı?

Akıllardaki en büyük sorulardan biri de yüz kaşındığında ya da en ufak bir temasta soyulup soyulmayacağı.

Düşünsenize, dışarıdasınız ve cildiniz parça parça dökülüyor... 😲

Bu ürünün makyaj çıkarma videoları çok iyi hissettirse de, ürünün mucidi Korelilerin konu hakkında biraz daha çalışması lazım sanki.

Siz ne düşünüyorsunuz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
denisdenis

Lan kızım yapmayın lan böyle şeyler. Valla bak güzelsiniz zaten allahaşkına bu kadarı fazla.

burcu-sahin21

sevgili onedio ekibi bu içerik için yazmıyorum. size nerden ulaşacağımı bilemedim benim fobim var sayfanızı çok seviyorum hergğn saatlercce buradayım. ancak 2gündür gözüm kapalı bakmak zorunda kalıyorum. mesela güneşten cilt kanseri olan bir haberiniz var o sürekli karşıma çıkıyor lütfen bu tür haberleri haber resmine açık açık koymayın sizden rica ediyorum umarım görürsünüz yorumumu 😕

wednesday-addams

sivilceleri daha kötü hale getirmez mi?

astalavistaa

tüm yüze değil de, daha çok kapatılmak istenen şeyin (sivilce, akne, leke vb.) üzerine sürülürse daha kullanışlı olur diye düşünmekteyim

kurumi-kumamakura

ama o zaman yama gibi durmaz mı

astalavistaa

bence durmaz, denemek lazım tabi

kalemine

aslında sadece sivilce üstü kapatmak için ama fondöteni tutuyormuş sanırım dağıtamıyormuşsun sürdüğün yere oda kötü bir görüntüye sebep oluyormuş bildiğim kadarıyla.

Görüş Bildir