Görüş Bildir

etiket İki Kız Kardeş, Babalarına 'Taciz' İftirası Atıp Hapse Göndermiş: 'Tepkisinden Korkuyorduk'

Anasayfa > Gündem

Evlilik vaadiyle dolandırılan bir genç kadın ve kardeşi, tepkisinden korktukları babalarını 'cinsel istismar' iftirası ile tutuklattı. Pişman olan kız kardeşlerin ifadelerini geri çekmesine ve iftira attıklarını söylemelerine rağmen baba serbest bırakılmadı. Bunun üzerine dolandırılan genç kadın intihar girişiminde bulundu...

CNN Türk'ten Tugay Saday'ın haberine göre evlilik vaadiyle kandırılan genç kadın binlerce liralık kredi çekti. Hem kendi hayatını hem ailesinin hayatını kabusa çevirdi. 

'Benim yaklaşık üç sene önce bir ilişkim vardı. Beni evlenme vaadiyle kandırıyordu. Benim adıma kredi çekti. Yetmedi ablamın adına kredi çekti. O yetmedi annemin adına kredi çekti. Sonradan ortadan yok oldu' 

Genç kadın ve ailesi, binlerce liralık borç bataklığına saplandı. Taksitleri ödeyemeyince de evlerine haciz tebligatları gelmeye başladı. Ancak durumu babalarına anlatamadılar. Dolandırılan kadının kardeşi babalarından korkularını, 'Babamın yapısı çok sinirli, çok öfkeli. Hani arkadaş seçimimize, gezmemize, dolaşmamıza karışan bir insandır. Yeri geldi mi sokakta bile döver bizi' ifadeleriyle anlattı.

İki kardeş korktukları babalarından kurtulmak için plan yaptılar.

İki kardeş korktukları babalarından kurtulmak için plan yaptılar.

Babalarının kendilerini taciz ettiğini söyleyerek şikayetçi oldular. Kızlarının şikayeti üzerine baba gözaltına alındı. Başına gelenleri polis merkezinde öğrendi. İnkar etti, ancak kızlarının planı tuttu ve baba hapse girdi.

Dolandırılan kadın, 'Babam bana yıllarca cinsel taciz uyguluyor gibisinden gösterdik. Ama öyle bir şey olmadığını biz de Allah da biliyor zaten. Babam bunu öğrenirse beni öldürür yani. Öldürür korkusundan, aileme zarar gelmesin diye onların da bir borç durumu var benim gibi. Ondan ötürü biz böyle bir şeye başvurduk. Baya bir kötü olduk. Hani vicdanım rahatsız. Bir yalan attım ortaya. İyi hissetmedim kendimi, ifademi geri çektim. Babamın böyle bir şey olmadığı halde böyle bir şeyi nasıl yaptığıma kızıyorum. Ben babamı istiyorum' diye konuştu.

Baba 4 aydır tutuklu

Baba 4 aydır tutuklu

Yapılan duruşmada babanın tutukluk halinin devamına karar verildi. 

Bunun üzerine genç kadın bileklerini keserek intihar girişiminde bulundu. Yapılan müdahaleler sonucu hayata tutundu.

"Vicdan azabı çekiyorlar"

"Vicdan azabı çekiyorlar"

Konu hakkında konuşan Avukat Hilal Karabulut da 'Dosyanın gidişatı evlilik vaadiyle kandırılan kız çocuğunun kurduğu plandan ibaret. Bu plan sonucu babalarına iftira atmış. 4 aydır tutuklanmalarına sebebiyet vermiş. Oluşturdukları iftira suçunun farkındalar. Bundan dolayı vicdan azabı da çekiyorlar' dedi.

Bu haberler de ilginizi çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
344
126
77
29
15
7
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?