Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İddialıyız! En Ağır Sinefilin Dahi Ağzını Açık Bırakacak 27 Film Bilgisi

Sanat
1.5bPAYLAŞIM

Twitter'da, öyle her yerde rastlayamayacağınız en ilginç film bilgilerini paylaşan filMhakika hesabından derlediğimiz içeriğimiz sizlerle.

1. Esaretin Bedeli filminin uyarlandığı hikayede Red karakteri kızıl saçlı bir İrlandalı'dır. Lakabının Red olması da bu yüzdendir.

2. Piyanist'in çekimleri sırasında yönetmen Roman Polanski, Polanski ailesine savaşta yardım ederek hayatlarını kurtaran adamla karşılaşmıştır.

3. Vampirle Görüşme filminde her makyaj öncesi oyuncular damar izlerinin kolay bulunabilmesi adına 30 dakika boyunca baş aşağı asılmışlardır.

4. Poltergeist filminde plastik yerine daha ucuz olduğu için gerçek insan iskeletleri kullanılmıştır.

5. 1979 yapımı ilk Mad Max filmi sırasında bütçe sıkıntısı çeken yönetmen George Miller bir kaza sahnesi için kendi arabasını feda etmiştir.

6. X-Men filminin bir sahnesinde Patrick Stewart ve Ian McKellen'ın oynadıkları satranç her ikisinin de hayatındaki ilk satranç oyunuydu.

7. James Bond filmlerinin giriş kısmında yer alan ünlü ateş etme sahneleri gerçek bir silah namlusunun içinden çekilmiştir.

www.redsevenleisure.co.uk

8. Türk dizileri kadar olamasa da Twilight serisindeki sadece bakışma sahneleri birleştirildiğinde 24 dakika sürüyor.

9. Batan bir gemiden kurtularak hayata tutunan Steven Callahan bu kötü tecrübesi nedeniyle Pi'nin Yaşamı filminde teknik danışman olarak görev almıştır.

10. Esaretin Bedeli filminde Morgan Freeman'ın gençliğini canladıran kişi kendi oğlu Alfonso Freeman'dır.

11. Drive filmiyle isminden çokça söz ettiren yönetmen Nicolas Winding Refn, gerçekte 8 kez direksiyon sınavından kalmıştır.

12. 1922 yapımı Nosferatu filminde Kont Orlock'u canlandıran Max Schreck tüm film boyunca sadece bir kere göz kırpar.

13. Cinnet filminde Jack rolü için Robert De Niro ilk seçenekti. Taksi Şoförü'nü izleyen Stanley Kubrick onun yeterince psikopat olmadığını düşündü.

14. Arrival filminin posterindeki uzay gemisi, Norveçlilerin lakrisbåt(meyankökü teknesi) ismini verdiği bir şekerin mükemmel bir kopyasıdır.

15. Jason Bourne serisinin son filminde Matt Damon'ın filmin ilk 20 dakikasına kadar herhangi bir repliği bulunmuyor.

16. Uyarlandığı kitapta Forrest Gump, 2 metre boya ve 108 kiloya sahipti. Yazarı bu yüzden Forrest’ı John Goodman’ın canlandırmasını istiyordu.

17. Rezervuar Köpekleri filmindeki Mr. Blonde yani Vic Vega isimli karakter Ucuz Roman'daki Vincent Vega karakterinin abisidir.

18. Rose’un gemi battıktan sonra üzerine çıktığı tahta platform gerçek Titanik gemisinden geriye kalan orijinal bir parçadır.

19. Baba serisinde portakalın bulunduğu sahnelerde bir cinayet işlenir veya portakalın etrafındaki karakterler mutlaka ölmektedir.

20. Kara Şövalye Yükseliyor filminde Christian Bale(183cm) karşısında boy olarak kısa kalan Tom Hardy(175cm) film boyunca 7.5 cm'lik asansör ayakkabı giymiştir.

21. Serinin ilk filminde Harry Potter'ın bebekliğini oynayan bu çocuk, son filmde Harry'nin oğlu Albus Severus olarak karşımıza çıktı.

22. Stanley Kubrick, Otomatik Portakal filmindeki bu sahneye Malcolm McDowell'ın yılanlardan korktuğunu öğrendikten sonra bir yılan dahil etti.

23. Wilhelm Çığlığı adı verilen ses efekti 1951 yılından günümüze kadar 200'ü aşkın filmde kullanılmıştır.

24. Aslan Kral filminde aslan kükremeleri yeterince güçlü olmayınca, kaplan kükremesi kullanılmıştır.

25. Mesaj / Contact (1997) filminde gördüğümüz makine aslında Terminator 2 filmi için tasarlanmış bir zaman makinesiydi.

26. Prestij filminde ana karakterlerin isimlerinin baş harfleri (ABRA: Alfred Borden ve Robert Angier) "Abrakadabra" sözüne göndermedir.

27. Asker arkadaşının "Toptan gözünü ayırma" tavsiyesi sonrası Forrest Gump, ping-pong oynadığı bütün sahnelerde bir kere dahi gözünü kırpmıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
matrcomes

ouuuv yeah

sanane123_321enanas

#23 oyunlarda dahi var

salih72

valla süper bilgiler ya..özellikle 19

serayaksu

#10 valla az bile ortalama Türk dizisinin her bölümündeki bakışmalar 25 dakikayı geçer, üç kişi varsa bir birini gösterir, bi ikinciyi bi üçüncüyü sonra üçü birbirine tekrar tekrar bakar, reklam girer sonra tekrar bakarlar bölüm biter. Çok heyecanlııı

maide.bozkurt

#23 iyi ki bitmiş :D

Görüş Bildir