Görüş Bildir
Haberler
İçişleri Bakanlığı'ndan 81 Valiliğe Talimat: Yarın Ülke Çapında Koronavirüs Denetimi Yapılacak

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 Valiliğe Talimat: Yarın Ülke Çapında Koronavirüs Denetimi Yapılacak

Ulaş
07.07.2020 - 11:53

İçişleri Bakanlığı, 81 ilin valiliğine koronavirüs tedbirlerine uyulup uyulmadığının denetlenmesi için talimat verdi. Bakanlık “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelgesinde tüm işletmelerin denetleneceğini belirtti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İçişleri Bakanlığı, Türkiye genelinde yarın valilerin yönetimi ve koordinasyonunda ‘Kovid-19 Tedbirleri Denetimi’ yapılacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 81 il Valiliğine gönderilen 'Kovid-19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler' konulu genelgeyle kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemlerin ayrı ayrı belirlendiği, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesinin sağlandığı ifade edildi.

Açıklamada, kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli denetlenmesi amacıyla 81 il Valiliğinin talimatlandırıldığı belirtildi.

Tüm işletmeler denetlenecek.

Tüm işletmeler denetlenecek.

Daha önce genelgelerle her bir iş yeri/faaliyet alanı için alınması gereken önlemlerin belirlendiği hatırlatılan açıklamada, 'Bu kapsamda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parkların; valiler yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde  8 Temmuz 2020 Çarşamba günü denetimleri gerçekleştirilecek.' ifadeleri kullanıldı.

Fiziki mesafeye dikkat edilecek.

Fiziki mesafeye dikkat edilecek.

Açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıkların yapılacağı kaydedildi.

Denetim ekiplerinin, her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde düzenleneceği belirtildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
100
16
14
14
10
6
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Nurcan Bolat

para bitmiş yine belli hasılatı toplamaya çıkacaklar

Pasif Kullanıcı

Önceden haber verilsin ki göt göte olan masaların arası açılsın. Maskesiz tıkınan tiplere maskeler dağıtılsın . Sinan Çetin , Ajda Pekkan gibi tipler sokağa ... Devamını Gör

Resho

PKK'ya, terör örgütlerine, uyuşturucu satıcıları vs operasyon yaparlar önceden haberlerde çıkar, denetim yapılır haber verilir. Yani biri bu işin mantığını a... Devamını Gör