Görüş Bildir

İçişleri Bakanlığı, Ekrem İmamoğlu Hakkında Soruşturma İzni Vermedi

Anasayfa > Gündem

İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 'görevden uzaklaştırılan HDP'li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü ve Fatih Sultan Mehmet'in türbesinde ellerini arkadan bağlayıp saygısızlık yaptığı' iddialarıyla ilgili soruşturma izni vermedi.

AA'nın haberine göre, İçişleri Bakanlığınca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine 'görevinden uzaklaştırılan HDP'li belediye başkanlarını ziyaret ederek suçluyu övdüğü, ziyaret ettiği belediye başkanlarının ve anılan partinin teröre olan yardımlarını desteklediği ve bir ziyareti esnasında ellerini arkadan bağlayıp Fatih Sultan Mehmet'e ait türbeye saygısızlık yaptığı' iddiaları ile ilgili İmamoğlu hakkında ön inceleme başlatıldı.

İmamoğlu'nun ön inceleme kapsamında istenen yazılı ifadesini 5 Mayıs'ta vermesinin ardından çalışmalarını tamamlayan müfettiş, 7 Mayıs'ta düzenlediği raporu Bakanlığa sundu.

Raporda, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine başlatılan ön inceleme sonucunda her iki konuda da iddialrın ispat edilmediği belirtildi. Söz konusu rapor üzerine İçişleri Bakanlığınca, Ekrem İmamoğlu hakkında soruşturma izni verilmedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
14
5
2
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
lord

gözünün üstünde kaşı var ama bu da bir neden olabilir mi?

lord

gözünün üstünde kaşı var ama bu da bir neden olabilir mi?